۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۵
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84160863
۰ نفر

برچسب‌ها

تکرار تراژدی مرگ پناهجویان؛ این بار در آبهای تونس
عکس آرشیوی است

تهران - ایرنا - تراژدی مرگ پناهجویانی که به خاطر بحران اقتصادی و در پی یافتن شغل، هر از چند گاهی در نقاط مختلف جهان تکرار می‌شود، این بار در آبهای تونس مرگ ۲۰ نفر دیگر را رقم زد.

به گزارش روز جمعه شبکه رادیویی «آر.ت.ال» فرانسه، اجساد ۲۰ مهاجر از مردم ساکنان منطقه جنوب صحرا در قاره آفریقا روز پنجشنبه توسط نیروی دریایی تونس در خارج از بندر صفاقس در ساحل شرقی این کشور از آب بیرون کشیده شد.

به نقل از وزارت دفاع تونس، در پی غرق شدن یک قایق در آبهای ساحلی این کشور که پیش از حادثه ، ۴۰ مسافر داشته، ۲۰نفر از پناهجویان جان خود را از دست داده و ۵ نفر دیگر نجات یافتند. تلاش‌ها برای پیدا کردن دیگر مسافران و اجساد جان‌باختگان همچنان ادامه دارد.

قایق پناهجویان که از شهر «سیدی منصور - Sidi Mansour » عازم شده بود، قرار بود به طور غیر قانونی خود را به سواحل ایتالیا  برساند.

اجساد جان‌باختگان برای کشف علت مرگ به بیمارستان منتقل شده ‌است.

پیشتر و در اواسط ماه دسامبر، ۹۳ مهاجر از ملیت‌های مختلف آفریقایی از جمله سه تونسی توسط نیروی دریایی تونس در آب‌های این کشور در خارج از شهر صفاقس نجات داده شدند.

در ماه ژوئن نیز، اجساد ۳۴ ماجر پس از غرق شدن یک قایق در سواحل «جزایر قِرقِنه – Kerkennah» یافت شد.

طبق آمار وزارت کشور تونس، از آغاز سال میلادی ۲۰۲۰ تا اواسط سپتامبر، ۸۵۸۱ نفر هنگام تلاش برای رساندن خود به اروپا از طریق سواحل تونس ، متوقف شده‌اند.

براساس آمار سازمان ملل، سال گذشته حدود ۱۲۳ هزار نفر از این مسیرها برای رساندن خود به اتحادیه اروپا استفاده کردند و این رقم در سال جاری ۲۲ هزار مورد بوده است.

براساس اعلام برخی کشورهای اتحادیه اروپا در حاشیه دریای مدیترانه، بحران کرونا پذیرش مهاجران نجات یافته از دریا را دشوارتر می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار جهان