۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۴
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84160852
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه بهای ۴۵ تا ۵۵ دلار برای هر بشکه نفت را مناسب اعلام کرد

مسکو- ایرنا- «الکساندر نوواک» معاون نخست وزیر روسیه و مسوول بخش انرژی این کشور گفت که بهای نفت بین ۴۵-۵۵ دلار برای هر بشکه برای وضعیت کنونی بازار جهانی نفت مناسب است.

به گزارش ایرنا، نوواک روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران خاطرنشان کرد: برای احیای تولید نفت روسیه که در سال جاری به شدت کاهش یافته است بهای ۴۵-۵۵ دلار برای هر بشکه نفت مناسب است.

وی افزود: این وضعیت از یک سو امکان می دهد بازار جهانی نفت ملتهب نشود و از طرف دیگر از تولید کنندگان نفت حمایت می کند.  

نوواک که چندین سال وزیر انرژی روسیه بود و از یک ماه پیش معاون نخست وزیر این کشور و مسوول بخش انرژی در دولت روسیه شده است در مورد بهای کنونی نفت در بازار جهانی تصریح کرد: این مناسب ترین وضع است زیرا در غیر این صورت نمی توانیم تولید نفت خود را افزایش دهیم و دیگران تولید خود را به سطح سابق بازمی گردانند اما ما در سطح پایین می مانیم.

معاون نخست وزیر روسیه همچنین گفت که روسیه از افزایش تولید روزانه ۵۰۰ هزار بشکه در روز از ماه فوریه سال ۲۰۲۱ که اوپک پلاس تصمیم به آن گرفته است حمایت می کند.  

وی گفت که این اقدام در صورتی که اوضاع بازار جهانی نفت آرام باشد، مناسب خواهد بود.   

اوپک پلاس ۱۳ آذرماه توافق کرد کاهش تولید نفت خود را در ماه ژانویه به مقدار ۵۰۰ هزار بشکه در روز تسهیل و از این ماه نشست‌های خود را ماهانه برگزار کند تا درباره تعدیل بیشتر تولید تصمیم بگیرد.

نوواک پیشتر گفته بود که تولید نفت روسیه در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با یک سال پیش ۸.۴ درصد یا ۵۱۴ میلیون تن کاهش یافته است.

 روسیه تولید کننده عمده نفت در سطح جهانی است که روزانه تا ۱۱ میلیون بشکه نفت تولید می کند و بیش از نیمی از آن را به صورت نفت خام یا فرآورده های نفتی صادر می کند.  

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار جهان