دمای هوای قزوین به منفی یک درجه سانتیگراد زیر صفر رسید

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: دمای هوای سطح استان هم اکنون به منفی یک درجه رسیده و کاهش دما تا فردا ادامه دارد.

مهدی آخوندی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، سامانه بارشی که از روز گذشته وارد استان شده تا ظهر امروز در سطح منطقه باقی خواهد ماند و از بعدازظهر نیز به تدریج خارج خواهد شد.
وی بیان اینکه سامانه بارشی از بعدازظهر امروز از سطح استان خارج می شود، افزود: برای امروز تا آخر وقت وزش بادهای سرد و شدید شمالی پیش بینی می شود و بارش برف و کولاک  در مناطق کوهستانی پیش بینی می شود.
این کارشناس هواشناسی اضافه کرد: بیشترین بیشینه دما طی ۲۴ ساعت گذشته در سطح استان مربوط به رازمیان با ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر بوده است و آوج با منفی ۱۱ درجه سانتیگراد سردترین منطقه گزارش شده است.
وی تاکید کرد: امشب مردم قزوین شب سردی را در پیش خواهند داشت و دمای شهر قزوین به منفی ۷ درجه سانتیگراد خواهد رسید.
آخوندی تصریح کرد: بارش برف در معلم کلایه ۱۵ سانتی متر، سیردان ۱۱ سانتی متر و بویبن زهرا ۲ سانتی متر و قزوین به کمتر از یک سانتی متر گزارش شده و هم اکنون در برخی مناطق کوهستانی استان شاهد برف و کولاک هستیم .
وی با اشاره به یخبندان شدن تمام نقاط استان در روز شنبه از شهروندان و رانندگان خواست مراقب کولاک، کاهش دید افقی و لغزندگی سطح جاده‌ها باشند.
وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، ۴ ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی، ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌شود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها