۱۴ میلیارد تومان کمک معیشتی به مددجویان سروآبادی پرداخت شد

سنندج - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره ) سروآباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ میلیارد تومان کمک معیشتی نقدی و غیرنقدی به مددجویان تحت پوشش این نهاد پرداخت شده است.

کوهسار قاضی‌زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی  (ره) در طول ۹ ماهه امسال در بحث کمک معیشتی برای مددجویان این نهاد ۱۴ میلیارد تومان و در بحث درمان نیز یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده است.

وی یادآور شد: خیران و توانمندان جامعه نیز از ابتدای امسال تاکنون پنج میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان را به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم از طریق این نهاد به نیازمندان و مددجویان کمک کرده اند که بسیار ارزشمند و ستودنی است.

قاضی‌زاده به اعتبارات سروآباد اشاره کرد و افزود: سهم این شهرستان در بحث اعتبارات اشتغالزایی ۱۱ میلیارد تومان است که تاکنون هشت میلیارد تومان آن جذب شده و از محل این اعتبارات ۲۰۰ طرح در سطح شهرستان اجرا شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره )سروآباد اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۹۳ مورد وام ضروری به میزان ۴۷۰ میلیون تومان، یک هزار و ۷۰۵ مورد کمک به درمان مددجویان به میزان ۵۶۸ میلیون تومان، پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی برای ۲۴۴ نفر به میزان ۳۲۲ میلیون تومان و پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان کمک به امر ازدواج برای ۱۰۰ نفر از دیگر اقدامات انجام شده در سالجاری است.

قاضی‌زاده به طرح های اجرا شده در طول سالجاری نیز اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۸۵ طرح با اعتبار ۸۲ میلیارد ریال در این شهرستان اجرا شده که منابع مورد نیاز  ۲۱ طرح آن از محل اعتبارات امداد و ۱۶۴ طرح نیز از محل اعتبارات بانکی و تسهیلات ویژه روستایی تامین شده   است.

وی یادآور شد: در بحث مسکن مددجویان نیز از ابتدای امسال تاکنون پنج واحد مسکن با اعتبار ۲۱۱ میلیون تومان، تعمیرات ۲۹ واحد مسکن مددجویی با اعتبار ۲۲۹ میلیون تومان و کمک به خرید یک واحد مسکن مددجویی با اعتبار ۵۰ میلیون تومان انجام شده است.

وی اظهار داشت: این نهاد در بحث فرهنگی و آموزشی نیز برای تهیه تبلت دانش آموزان خانواده های بی بضاعت و مددجو ۱۹ دستگاه با اعتبار ۶۰ میلیون تومان خریداری و ۵۳ میلیون تومان نیز به صورت کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان پرداخت کرده و شهریه ۴۷ نفر از دانشجویان تحت پوشش را نیز به میزان ۳۱ میلیون تومان پرداخت کرده است.

مدیر کمیته امداد سروآباد اضافه کرد: در بحث آموزش های کسب و کار و پایدار سازی در طی ۹ ماهه سالجاری ۱۰۰ میلیون تومان برای ۱۷۴ نفر پرداخت و برای ۱۲ نفر نیز کاریابی با اعتبار ۶۲ میلیون تومان پرداخت شده است.

هم اکنون در شهرستان سروآباد ۱۰ هزار و ۷۰ نفر در قالب چهار هزار و ۷۳۲ خانوار از خدمات کمیته امداد امام (ره) بهره مند هستند که سه هزار و ۶۵۳ خانوار آن مستمر بگیر عادی، یک هزار و ۵۷ خانوار مستمری بگیر آن تبصره ۱۴ و ۲۲ خانوار نیز تک و چندخدمتی هستند.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها