معاون استاندار اردبیل: شهرک‌های صنعتی خصوصی نیازمند حمایت هستند

اردبیل - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: قانون حمایت از شهرک‌های صنعتی دولتی و خصوصی نیازمند بازنگری بوده و در این میان باید از بخش خصوصی حمایت بیشتری شود.

به گزارش ایرنا، ارژنگ عزیزی روز جمعه در نشست بخش خصوصی استان با نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی افزود: سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی دولتی از مالیات معاف بوده و زیرساخت‌های لازم به صورت رایگان برای آن‌ها ارائه می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه شهرک‌های صنعتی خصوصی از این مزیت بی‌بهره هستند، لازم است در این زمینه بازنگری شده و بخش خصوصی نیز از معافیت  و حمایت های ویژه بهره مند شوند.

عزیزی اظهارکرد:  تغییر کاربری ، واگذاری اراضی دولتی در شهرک‌های صنعتی و معافیت از مالیات از جمله مزیت‌هایی است که به سرمایه گذاران شهرک‌های دولتی ارائه شده و شهرک‌های صنعتی خصوصی نیز باید از این مزایا بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در شهرک‌های صنعتی خصوصی خواستار ایجاد ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از شهرک های صنعتی خصوصی شد.

معاون استاندار اردبیل در ادامه با اشاره به مشکلات سرمایه‌گذاری در استان‌های کم‌برخوردار خواستار اختصاص خط اعتباری ویژه برای استان‌های کم‌برخوردار در قانون بودجه شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها