۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۸
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 84160846
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۰ رشته در ورزش شهروندی همدان فعال است

همدان- ایرنا- رییس کمیته ورزش شهروندی شهرداری همدان گفت: هم اینک ۴۰ رشته ورزشی متنوع به صورت آموزشی و مسابقه‌ای برای شهروندان همدانی فعال است.

سعید پناه آبادی روز جمعه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی در جامعه و محدودیت در تجمع‌ها، برخی از این رشته‌ها را به صورت مسابقه‌ای در قالب آنلاین و حضوری برگزار کردیم.

وی بیان کرد: هدفگذاری ورزش شهروندی همدان بکارگیری و فعالیت ۱۰ درصد از جمعیت این شهر در فعالیت ورزشی است که به خوبی با برنامه ریزی اعضای کمیته اجرایی شده و تا سال آینده تحقق خواهد یافت.

پناه آبادی با تاکید بر اینکه نگاه علمی و تاثیرگذار در رشد و اعتلای ورزش شهروندی داشته‌ایم، گفت: ۲۰۰ عضو فعال و باتجربه را برای برنامه ریزی و اجرای ورزش شهروندی در رشته‌های مختلف بکار گرفته‌ایم و اغلب در این حوزه صاحب نظر و تخصص هستند.

وی با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های بسیار مطلوب ورزشی از سوی شورا و شهرداری در همدان گفت: در حال حاضر ۲۷ مجموعه اختصاصی روباز و چندمنظوره را برای توسعه ورزش شهروندی در اختیار داریم و چندین زمین ورزشی چندمنظوره نیز در حال احداث است.

رییس کمیته ورزش شهروندی شهرداری همدان خواستار توجه دستگاه ورزش استان به این حوزه شد و افزود: نباید این تصور باشد که ورزش شهروندی فقط مختص شهرداری است بلکه توسعه آن در بین آحاد مردم جامعه نیازمند مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی است.

وی گفت: متاسفانه دستگاه ورزش همدان توجهی به این مقوله ندارد و با وجود چندین بار درخواست نشست دوجانبه پیرامون همکاری متقابل در توسعه ورزش شهروندی، استقبالی نشده است.

پناه آبادی اضافه کرد: خوشبختانه تمامی افرادی که در کمیته اجرایی و ستادی ورزش شهروندی همدان فعالیت دارند، به صورت افتخاری کار می‌کنند و این نشان از عشق و علاقه آن‌ها به توسعه ورزش در بین مردم است.

هم اکنون بیش از ۱۰ هزار جمعیت در ورزش شهروندی همدان فعالیت دارند.

باتوجه به سیاست‌های اجرایی کمیته ورزش شهروندی، قرار است تا سال آینده این تعداد به نسبت جمعیت ۶۰۰ هزار نفری همدان به ۱۰ درصد افزایش برسد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها