آتش سوزی در کالیفرنیا؛ هزاران نفر خانه‌هایشان را ترک کردند

تهران – ایرنا – آتش سوزی در منطقه «سن دیگو» ایالت کالیفرنیا که خارج از فصل معمول آتش سوزی ها دراین ایالت رخ داده است، باعث شده تا دست کم هفت هزار نفر از ساکنان این منطقه مجبور به ترک خانه های خود شوند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، تارنمای خبری «هیل» با انتشار این خبر گزارش داد: یک پایگاه نظامی آمریکا در این منطقه نیز در معرض خطر آتش سوزی قرار دارد.

آتش سوزی موسوم به «کریک» (Creek Fire) از روز چهارشنبه گذشتههمراه با وزش باد با سرعتی بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت در منطقه سان دیگو ایالت کالیفرنیا، آغاز شد.

بنابراین گزارش شدت این آتش سوزی بحدی بود که مقامات محلی پس از آنکه سه هزار جریب از اراضی این منطقه در آتش سوخت، ناگزیر به تخلیه هفت هزار نفر از سکنه این منطقه شدند.

پایگاه تفنگداران دریایی آمریکا درمعرض آتش سوزی

هیل افزود: پایگاه نظامی «پندلتون»  (Camp Pendleton) مهمترنی پایگاه تفنگداران دریایی آمریکا که در حدفاصل سن دیگو و لس آنجلس واقع است در خطر این آتش سوزی قرار دارد.

قطع برق نزدیک به ۷هزار مشترک

بنابراین گزارش شرکت «برق و گاز سن دیگو» به منظور اجتناب از آتش گرفتن تجهیزات برقی خود، برق  شش هزار  و ۷۹۷ مشترک را دراین منطقه قطع کرده و انتظار می رود مشترکان بیشتری در جنوب کالیفرنیا در پی این آتش سوزی تحت تاثیر قطع برق قرار گیرند.

ایالت کالیفرنیا در سال جاری میلادی شاهد بدترین فصل حوادث آتش سوزی طی سالیان گذشته بود، درمجموع بیش از ۴میلیون و ۱۰۰هزار جریب از اراضی این ایالت تاکنون  در آتش سوخته که  این میزان در مقایسه با فصل آتش سوزی در سال ۲۰۱۸ در ایالت دو برابر بوده است، تنها پنج آتش سوزی مهیب در سال ۲۰۲۰ در آمریکا رخ  داده که در تاریخ این ایالت بی سابقه گزارش شدند.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار جهان