تردد در گردنه‌های زنجان با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است

زنجان - ایرنا – رییس مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: در زمان حاضر تردد در چهار مسیر کوهستانی این استان فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

محمد محمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر تردد در گردنه های خانچایی، بادامستان، آق گدیگ و ذاکر در جاده‌های زنجان – طارم و زنجان – تهم – چورزق، ابهر به خدابنده و نیک پی به ماهنشان فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

وی تاکید کرد: ضروری است رانندگان، خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، به ویژه چراغ های مه شکن، وسایل گرمایشی و پتو و جیره غذایی خشک مجهز کرده و بدون این تجهیزات اقدام به تردد نکنند.
رییس مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: مه غلیظ دید رانندگان را در گردنه پاپایی در زنجان – بیجار، سازین در مسیر خدابنده – همدان، چایلو و قلی کندی در جاده زنجان – دندی، دهجلال در جاده سلطانیه به خدابنده و دیگر مسیرهای فرعی استان کاهش داده است.

محمدی افزود: با توجه به محدودیت های کرونایی در خصوص تردد در جاده های استان زنجان در حال حاضر رانندگانی که حامل مواد غذایی، سوختی و سرویس کارکنان شرکت ها و دستگاه های اجرایی هستند، در جاده ها تردد دارند.
وی، از همه رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان زنجان خواست، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز کنند.
رییس مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت:  در حال حاضر ۵۰ اکیپ راهداری در ۳۲ گردنه کوهستانی و صعب العبور و مجتمع های بین راهی این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
محمدی اضافه کرد: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir  و یا با نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها