۳۴۸ دستگاه خودرو در کردستان از دامان برف رها سازی شد

سنندج - ایرنا - مدیر مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: شب گذشته نیروهای راهداری در محورهای بین شهری این استان ۳۴۸ دستگاه خودرو را از دامان برف رها سازی کردند.

دانش زندی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه از ظهر روز گذشته آغاز و تا پاسی از بامداد امروز شاهد بارش برف در این استان بودیم اظهار داشت: در این مدت ۲۳۶ راهدار با استفاده از ۱۶۸ دستگاه ماشین آلات ۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر باند از محورهای مختلف استان را برف‌روبی کردند.

وی با بیان اینکه هم اکنون وضعیت جوی در محورهای استان عادی همراه با کاهش دما و لغزندگی جاده‌ها است گفت: راهداران به صورت مستمر در محورها مستقر شده و اقدام به نمک پاشی و رفع لغزندگی می‌کنند.

 زندی یادآور شد: با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر بارش پراکنده برف تا ظهر امروز انتظار می‌رود رانندگان در صورت لزوم سفر حتما تجهیزات ایمنی را به همراه داشته باشند و وضعیت جاده ها را از سامانه ۱۴۱ راهداری استعلام کنند.

طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی کردستان در ۲ روز آینده شاهد کاهش ۱۰ درجه‌ای دما خواهد بود این کاهش از ظهر امروز آغاز می‌شود.

طرح زمستانی راهداری و پلیس راه همه ساله از ۱۵ آبان در سراسر کشور شروع می‌شود اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه‌های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی زودتر از موعد آغاز شد.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.

همچنین جاده های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها