۷۷ درصد همدانی‌ها فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند

همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته در یک هفته گذشته، ۷۷ درصد متصدیان و مراجعه‌کنندگان به مراکزخدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه، توزیع و طبخ موادغذایی این استان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کردند.

لیدا رفعتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:  ۳۵ هزار و ۴۱۲ مرکزخدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه، توزیع و طبخ موادغذایی در این استان وجود دارد که چهار هزار و ۳۶۱ مورد در یک هفته گذشته بازرسی شدند.

وی اضافه کرد: نتایج به دست آمده موید این است که ۸۴ درصد واحدها بهداشت و حفاظت فردی را رعایت کرده بودند همچنین در ۸۴ درصد واحدها ماسک توسط خدمات گیرندگان استفاده شده بود و ۷۸ درصد مراجعه کنندگان به واحدها از ماسک استفاده کرده بودند. 

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: یک هفته گذشته ۴۳۴ واحد اخطار دریافت کرده و به مرجع قضایی معرفی شدند همچنین ۲۵ واحد پلمب شدند.

عنوان تعداد بازرسی تعداد رعایت بهداشت فردی استفاده از ماسک توسط خدمات دهندگان

استفاده از ماسک توسط خدمات گیرندگان

رعایت فاصله گذاری اخطارو معرفی به مرجع قضایی پلمب
ادارات و سازمان ها ۱۱۸ ۱۰۹ ۱۱۱ ۱۰۷ ۱۰۹ ۵ ۰
پلیس+ ۱۰ ۱۴ ۱۳ ۱۲ ۱۱ ۱۰ ۱ ۰
پیشخوان ۳۲ ۳۱ ۳۱ ۲۸ ۲۶ ۲ ۰
اماکن متبرکه و مساجد  ۵۰ ۴۵ ۴۵ ۴۵ ۴۳ ۰ ۰
پایانه مسافربری ۴ ۳ ۳ ۳ ۲ ۱ ۰
مراکز شماره گذاری و معاینه فنی ۲ ۲ ۲ ۲ ۱ ۰ ۰
بانک ها ۱۱۴ ۱۰۵ ۱۰۶ ۸۷ ۸۸ ۶ ۰
جایگاه سوخت ۴۰ ۳۰ ۳۴ ۲۵ ۳۳ ۹ ۰
زندان ۴ ۴ ۴ ۴ ۴ ۰ ۰
آرامستان ۷۸ ۷۲ ۷۲ ۶۹ ۶۰ ۰ ۰
پاساژ ۳۷ ۳۴ ۳۲ ۳۴ ۳۲ ۲ ۰
فروشگاه زنجیره ای ۵۹ ۵۵ ۵۶ ۵۳ ۵۲ ۵ ۱
سوپرمارکت و خواروبار فروشی ۲۳۰۶ ۱۸۹۰ ۱۹۰۹ ۱۷۹۴ ۱۷۰۸ ۱۹۴ ۱۲
نانوایی ۶۰۰ ۵۰۶ ۴۹۴ ۴۷۰ ۴۷۹ ۴۴ ۸
رستوران ۹۲ ۷۹ ۸۰ ۷۸ ۷۷ ۱۶ ۴
بیمارستان و مراکز جراحی محدود ۲۰ ۱۸ ۱۸ ۱۸ ۱۸ ۱ ۰
داروخانه ۸۳ ۷۹ ۷۹ ۶۸ ۷۴ ۹ ۰
مطب ۷۸ ۷۱ ۷۲ ۶۳ ۶۵ ۱۷ ۰
صنایع تولیدی ۲۳ ۲۱ ۲۲ ۲۲ ۲۱ ۳ ۰
کشاورزی دامپروری ۱۰ ۱۰ ۱۰ ۱۰ ۱۰ ۰ ۰
کارگاه و صنایع کوچک ۵۹۶ ۴۸۵ ۴۶۵ ۴۲۳ ۴۳۲ ۱۱۹ ۰
جمع ۴۳۶۱ ۳۶۶۲ ۳۶۵۶ ۳۴۱۰ ۳۳۳۶ ۴۳۴ ۲۵

رفعتی بیان کرد: کمترین میزان رعایت بهداشت فردی متعلق به پایانه های مسافربری درون و برون شهری با ۷۵ درصد، جایگاه های سوخت با ۷۵ درصد، کارگاه های و صنایع کوچک با ۸۱ درصد و سوپر مارکت و خوار و بار فروشی با ۸۲ درصد است.

وی در زمینه استفاده از ماسک توسط خدمات دهندگان اظهار داشت: پایانه های مسافربری درون و برون شهری با ۷۵ درصد، کارگاه ها و صنایع کوچک(زیر ۲۵ نیرو) با ۷۸ درصد و نانوایی ها با ۸۲ درصد کمترین توجه را بین سایر مراکز و اماکن عمومی به این مولفه داشتند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان افزود: ۶۳ درصد جایگاه سوخت، ۷۱ درصد مراجعان به کارگاه ها و صنایع کوچک(زیر ۲۵ نیرو)  ۷۵ درصد مراجعه کنندگان به پایانه های مسافربری درون و برون شهری، ۷۶ درصد ارباب رجوع بانک‌ها  و ۷۹ درصد خدمات گیرندگان از مراکز پلیس +۱۰ از ماسک استفاده کرده بودند.

رفعتی اضافه کرد: میزان رعایت پروتکل فاصله گذاری در پایانه های مسافربری درون و برون شهری ۵۰ درصد، مراکز شماره گذاری و معاینه فنی ۵۰ درصد، پلیس +۱۰ حدود ۷۱ درصد، بانک ها و آرامستان ها ۷۷ درصد، دفاتر پیشخوان ۷۹ درصد و مابقی مراکز بیش از ۸۰ درصد بوده است.

وی گفت: ۴۳۴ واحد متخلف به علت رعایت نکردن پروتکل های ابلاغی اخطار دریافت کرده و به مرجع قضایی معرفی و ۲۵ واحد پلمب شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها