شاخص اهدای خون بانوان شیروان ۳۰ درصد رشد یافت

بجنود- ایرنا- مدیر پایگاه انتقال خون شیروان گفت: شاخص اهدای خون بانوان این شهرستان در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است.

دکتر نازنین بهشتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این بازه زمانی شاخص اهدای خون بانوان شیروانی ۸.۳۶ بوده است که نسبت به رقم ۹ ماهه پارسال ۳۰.۸۳ درصد رشد در آن دیده می شود.

وی گفت: از ابتدای امسال چهار هزار و ۶۰۳ نفر داوطلب در شیروان برای اهدای خون مراجعه داشته اند که از این تعداد سه هزار و ۵۵۲ نفر موفق به اهدای خون شدند.

بهشتی افزود: از مجموع اهداکنندگان خون در این شهرستان ۲۹۷ نفر اهدا کنندگان زن بودند، هزار و ۵۱ نفر اهداکننده بار اولی خون و ۲ هزار و ۱۸۲ نفر نیز اهدا کننده مستمر خون بودند.

مدیر پایگاه انتقال خون شیروان گفت: هم اکنون شاخص اهدای خون شیروان ۷۷.۱۶، شاخص اهدای خون بانوان ۸.۳۶، شاخص اهدای مستمر خون ۶۱.۴۳ و شاخص جذب (بار اولی) ۱۹.۵۱ است که مقایسه آن با سال قبل نشان از ۳.۹۴ کاهش در مراجعه، ۶.۷۹ کاهش در خونگیری و ۳۰.۸۳ رشد در اهدای خون بانوان دارد.

بهشتی با قدردانی از داوطلبان اهدای خون که در شرایط سخت بحران کرونا اقدام به اهدای خون می کنند از شهروندان و افراد دارای شرایط اهدای خون خواست تا با توجه به برودت هوا و نیاز همیشگی به خون، با اهدای خون خود یاریگر بیماران باشند.

بر اساس آمار پایگاه انتقال خون، سهم بانوان از اهدای خون در کشور ۴، ۳۸ درصد است.
شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

پایگاه انتقال خون این شهرستان در بهمن سال ۹۳ به بهره برداری رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها