مزیت های بندرشهید رجایی برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است

بندرعباس - ایرنا-استاندار هرمزگان گفت: منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی بندرعباس با داشتن ظرفیت‌های تولید، ایجاد ارزش افزوده، صادرات، دسترسی به آب های آزاد و زیرساخت‌هایی مناسب، از مزیت‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.

فریدون همتی روز جمعه به دنبال انعقاد تفاهم نامه میان وزرای صنعت معدن وتجارت و راه شهر سازی برای توسعه بندر شهیدجایی با اشاره به آمادگی کامل مجموعه مدیریت هرمزگان در جهت حمایت از سرمایه‌ گذاران، ادامه داد: ضمن استقبال از حضور بیشتر سرمایه‌گذاران در استان، تسهیلات و شرایط مناسب را برای فعالیت آن‌ها فراهم می‌کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی استان هرمزگان، بیان داشت: نرخ مشارکت اقتصادی در استان هرمزگان بیش از ۵۰ درصد است، در حالی که متوسط کشوری این نرخ، ۳۹ درصد است.

تفاهم نامه سرمایه گذاری در اراضی ۲ هزار و ۴۰۰ هکتاری مجتمع بندری شهید رجایی روز پنجشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی و وزیر صنعت، معدن وتجارت امضا شد.

 این تفاهم نامه سرمایه گذاری بین رزم حسینی  وزیر صمت و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و شرکت های مجری پروژه  به امضا رسیده و درمنطقه ویژه اقتصادی بندرشهید رجایی به ارزش ۱۰۰ هزار میلیارد ریال و ۸۰۰ میلیون یوروسرمایه گذاری می شود.
سرمایه‌گذاری‌هایی که طبق این تفاهم‌نامه در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی صورت می‌گیرد شامل احداث کارخانه‌های روی، سرب، منگنز و مس، احداث پالایشگاه آلومینا، احداث و توسعه کارخانجات لوازم خانگی، توسعه و تجمیع کارخانجات صنعتی و کارخانه کانتینر سازی است.

با امضای این تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری، شاهد ایجاد اشتغال بیشتر در استان خواهیم بود و نسل جدید بنادر در بندر شهید رجایی ایجاد خواهد شد و این اقدام‌ها گام مهمی در راستای اقتصاد مقاومتی و کمک به توانمندی داخلی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها