مشارکت مردم در ساخت فضاهای آموزشی ضروری است

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: حضور و مشارکت مردم در ساخت فضاهای آموزشی و فرهنگی امری ضروری است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، ناهید پرویز پور در آیین پویش ملی `من مادرم ، بچه های ایران فرزندان من` اظهار داشت: ایجاد پویش های اجتماعی و عام المنفعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: علی رغم تلاش های دولت های مختلف در ایجاد فضاهای آموزشی متاسفانه شاهد کاستی های فراوانی هستیم و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی بیان کرد : حضور و مشارکت مردم در ساخت فضاهای آموزشی ، حس مشارکت مردم را در بحث حاکمیتی بیشتر خواهد کرد و ما می توانیم با ایجاد این طرح ها به الگویی جهانی مبدل شویم .

وی با اشاره به حضور و تاثیر بانوان در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و پشتیبانی از رزمندگان در دوران دفاع مقدس ، گفت : پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد حضور پررنگ زنان در پویش ها و فعالیت های اجتماعی هستیم و بروز آن در حوادث و بلایای طبیعی بسیار حائز اهمیت بوده است.

پرویز پور بیان کرد : حضور و مشارکت بانوان لرستانی در امورات خیر زبانزد و کاملا محسوس است به نحویکه شاهدیم شیر زنان لرستانی در چند سال گذشته با اهدای خون بیشترین مشارکت را نسبت به سایر استانها داشته اند و از این لحاظ رتبه نخست کشوری را در اختیار دارند.

وی گفت: امیدواریم با توجه به بافت ویژه اجتماعی لرستان و حس نوعدوستی عمیق مردمان این دیار شاهد تبلور مشارکت بانوان در عرصه مدرسه سازی هم باشیم.

تکمیل ۴۲ مدرسه در لرستان

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان در ادامه گفت: در طرح آجر به آجر شاهد حضور پررنگ خیرین مدرسه ساز بوده و بیش از ۱۱ هزار شرکت کننده در آن حضور داشتند.

امیر غفوری نژاد افزود: در این راستا لرستان جزء استان‌های برتر کشور بوده و این نشان دهنده دغدغه مردم هم استانی در ایجاد فضاهای آموزشی ایمن برای فرزندان همین دیار است.

وی افزود: در ۹ ماهه گذشته، ۴۲ مدرسه تکمیل و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت و بیش از ۳۰۰ کلاس درس را نیز با مشارکت خیرین در استان لرستان در دست اجرا داریم.

وی افزود: برای گام دوم طرح آجر به آجر پیگیر مشارکت حداکثری بانوان هستیم و در حضور بانوان ، حضور مادران نسل های آینده خواهد بود و ما علاوه بر مشارکت این عزیزان در ساخت مدارس جدید ، به ایجاد فرهنگ وقف و صیانت و نگهداری از مدارس نیز کمک خواهیم کرد.

وی ادامه داد : خوشبختانه هم اکنون هم تعداد قابل توجهی از خیرین مدرسه ساز را بانوان تشکیل می دهند و حضور پررنگتر این عزیزان بیش از هر چیز سبب نهادینه شدن فرهنگ وقف در سیستم آموزشی کشور خواهد شد .

پویش ملی `من مادرم ، بچه های ایران فرزندان من` در ادامه پویش ملی طرح آجر به آجر و با هدف جذب مشارکت حداکثری بانوان در احداث مدارس در مناطق محروم استان لرستان بصورت رسمی آغاز به کار کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها