۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱:۵۵
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 84160749
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ثبت اولین مورد ابتلا به گونه جهش یافته کرونا در آلمان

تهران- ایرنا- ایالت بادن وورتمبرگ آلمان اعلام کرد گونه جهش یافته ویروس کرونا که به سرعت در انگلیس در حال گسترش است برای اولین بار در آلمان گزارش شد.

به گزارش جمعه شب خبرگزاری رویترز، وزیر بهداشت این ایالت جنوبی آلمان در بیانیه ای اعلام کرد که فرد مبتلا در تاریخ ۲۰ دسامبر (۳۰ آذر) از فرودگاه هیترو لندن به فرانکفورت برای ملاقات بستگان خود آمده بود که آزمایش وی مثبت شد. تحلیل ژنتیکی بیشتر بر روی این نمونه در آزمایشگاهی در برلین مورد  B.۱.۱.۷(گونه جهش یافته) را تایید کرد.

این ایالت جنوب غربی آلمان که با فرانسه و سوئیس مرز مشترک دارد، اعلام کرد که این اولین مورد شناخته شده در آلمان است.

گسترش سریع گونه جدید ویروس کرونا که در انگلیس گسترش پیدا کرده است کشورهای اروپایی را بر آن داشته تا ارتباط های حمل و نقل را با لندن قطع کنند.

سنگاپور به عنوان یک کشور جنوب شرقی آسیا روز پنجشنبه اولین مورد ابتلا به گونه جهش یافته ویروس کرونا را تایید کرد.

رئیس کمیته مشورتی دولت انگلیس (NERVTAG) در زمینه بیماری‌های تنفسی فاش کرد که ویروس کرونا اولین بار ۳۱ شهریور شناسایی شد. این در حالی است که مقامات لندن تا دو هفته پیش این خبر را کتمان کرده بودند.

بر اساس مطالب اظهار شده در این جلسه گونه جهش یافته کرونا از سپتامبر (شهریور) وجود داشته اما فقط در ۸ دسامبر (۱۸ آذر) دانشمندان متوجه خطرناک بودن آن شده و در ۱۱ دسامبر (۲۱ آذر) آن را اعلام کرده اند.

به گفته سخنرانان این نشست، گونه جدید تا ۷۰ درصد مسری تر بوده و بارِ (load) ویروسی افراد مبتلا به آن بالاتر است. این می تواند به دلیل توان باز تولید زیادتر این ویروس باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان