۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۳
کد خبرنگار: 2200
کد خبر: 84160728
۴ نفر

برچسب‌ها

مسابقات قهرمانی کشوری زیبایی اسب در گتوند آغاز شد

دزفول-ایرنا- بیست و نهمین جشنواره قهرمانی زیبایی اسب اصیل ایرانی روز جمعه در مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی شهرستان گتوند آغاز شد.

رئیس هیئت اسب سواری شهرستان گتوند در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این رقابت ملی در ۲ روز صبح و عصر برگزار می شود افزود: ۱۱۶ راس اسب  از استانهای خوزستان، همدان، کرمان، کرمانشاه، لرستان، البرز و دیگر مناطق در این مسابقات به رقابت می پردازند.

صادق علیدادی با بیان اینکه ثبت نام از شرکت کنندگان در این رقابت کشوری به مدت یک هفته انجام شد، گفت: با توجه به اینکه مسابقه ملی قهرمانی زیبایی اسب اصیل ایرانی به صورت کشوری و زیر نظر ایکائو در گتوند برگزار می شود، استقبال خوبی از این رقابت ها شد.

رئیس هیئت اسب سواری شهرستان گتوند افزود: این رقابت ها ابتدا قرار بود ۲۸ و ۲۹ آذرماه درگتوند برگزار شود که به چهارم و پنجم دی ماه موکول شد، اما با توجه به بارندگی شدید در روز پنجشنبه چهارم دیماه ، با تاخیر یک روزه در روز جمعه پنجم دیماه آغاز شد.

علیدادی در پایان گفت: شرایط برای برگزاری این رقابت ها از گذشته فراهم شده و تلاش بر این است تا این رقابت به میزبانی استان خوزستان در شهرستان گتوند با کیفیت بالا برگزار شود.

به گزارش ایرنا، چهار شهرستان گتوند، دزفول، اهواز و شوش، درخواست میزبانی این مسابقات را دادند که شهرستان گتوند به علت ظرفیت بالا در این رشته ورزشی به عنوان میزبان این رقابت کشوری اسب اصیل ایرانی انتخاب شد.

صنعت پرورش اسب همواره جایگاه ویژه ای در شهرستان گتوند به ویژه بخش عقیلی داشته است.

به گفته رئیس هیات سوارکاری خوزستان، ۳۰۰ باشگاه سوارکاری در استان  خوزستان فعال می باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها