۲۷ پایگاه امداد و نجات در قزوین آماده خدمت رسانی به مسافران هستند

قزوین - ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین از استقرار ۲۷پایگاه ثابت، سیار و کوهستانی در اجرای طرح زمستانی خبر داد و گفت: هم اکنون تیم های نجاتگر به صورت ۲۴ ساعته آماده امدادرسانی به مسافران هستند.

حسن آصفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیرو پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و کولاک در مناطق کوهستانی استان ۱۲۰ نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر با تجهیزات کامل در حالت آماده باش قرار دارند.
وی اظهار داشت:همچنین یک فروند بالگرد، ۲۶ دستگاه آمبولانس، ۱۶ دستگاه ست نجات، هشت دستگاه خودروی ترابری سنگین ،یک دستگاه خودروی ویژه آرگو و چهار دستگاه موتورآمبولانس آماده امدادرسانی و ارائه خدمات به شهروندان هستند.
آصفی با بیان اینکه تمامی تیم‌های امداد و نجات کوهستان به تلفن‌های ماهواره‌ای مجهز هستند ، ادامه داد: همچنین در مناطقی که احتمال کولاک و یخبندان و برودت هوا پیش بینی شده است تیم آنست شامل سگ‌های جست و جو و نجات آماده ارائه خدمت به مسافران در راه ماندگان هستند .
این مسوول اضافه کرد: همه پایگاه‌های ثابت، موقت و کوهستانی جمعیت هلال احمر استان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان موقت تجهیز شده و تمام تلاش ما بر این است در شرایط کرونایی تا حد امکان مسیر برای تردد مسافران باز باشد و اسکان موقت نداشته باشیم.
وی تاکید کرد: با توجه شرایط کرونا و ضرورت فاصله فیزیکی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی سعی شده برای اسکان مسافران در راه مانده در شرایط اضطراری از فضاهای بیشتری استفاده کنیم و با هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت نفت با تهیه بنزین برای افرادی که تمایل دارند در پایگاههای امداد و نجات در خودروی خود مستقر شوند وسایل گرمایشی مانند پتو و تجهیزات در اختیارشان قرار دهیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: هم اکنون ۲ نقاهتگاه با ظرفیت ۱۰۰ تخت در شهرهای قزوین و تاکستان برای پذیرش اضطراری بیماران کرونایی تجهیز شده است تا در صورت نیاز به شهروندان خدمات ارائه دهد.
وی از شهروندان خواست از تردد در مسیرهای فرعی و کوهستانی در شرایط جوی نامساعد و سرما و یخبندان خودداری کنند و در صورت اقدام به سفر ضروری، البسه گرم، سوخت، تغذیه و وسایل ارتباطی خود را به همراه داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها