فرماندارتهران: نصب تابلوی شجریان توسط شهرداری خلاف بود

تهران- ایرنا- فرماندار تهران با تاکید بر طی شدن مراحل قانونی مصوبات شورای شهر پایتخت، گفت: شهرداری خلاف قانون تابلو را نصب کرده و نامگذاری هیچ خیابانی به نام شجریان قانونی نیست.

به گزارش ایرنا و به نقل از گزارش روز پنجشنبه فرمانداری تهران, عیسی فرهادی با اعلام این خبر با تاکید بر لزوم طی شدن مراحل قانونی برای مصوبات شورای اسلامی  شهر تهران افزود: مراحل قانونی برای مصوبه نامگذاری خیابانی بنام شجریان طی نشده است.

وی در تشریح حواشی پیش آمده در خصوص نامگذاری خیابانی بنام استاد شجریان اعلام کرد: مصوبه نامگذاری خیابانی به نام شجریان با مخالفت هیات تطبیق مواجه شد و برابر قانون باید ایراد این هیات توسط شورا رفع و بار دیگر به هیات ارسال می شد و یا باید در صورت اصرار شورا بر تغیر نکردن مصوبه خود موضوع به هیات حل اختلاف وزارت کشور برای تصمیم گیری نهایی ارسال می شد.

فرهادی اظهارداشت: پس از مخالفت هیات تطبیق هیچ یک از این مراحل طی نشده است به این ترتیب شورا هیچ مصوبه‌ قانونی برای اینکه خیابانی به اسم شجریان باشد، برای ما ارسال نکرده است بر همین اساس تا مصوبه‌ای نیاید و ما آن را تایید و اعلام نکنیم، اقدام در این زمینه قانونی نیست. 

فرماندار تهران تاکید کرد: بنابراین شهرداری خلاف قانون تابلو را نصب کرده و نامگذاری هیچ خیابانی به نام شجریان قانونی نیست.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر اگر تابلویی نصب شده باشد و کسی آن را تغییر دهد، باز هم اقدامی خلاف قانون انجام شده؛ خلاف اول را شهرداری انجام داده و خلاف دوم را کسی که آن را کنده، مرتکب شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها