مجوزی برای برقرسانی به سه روستای رضوانشهر صادر نشده است

رشت - ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان گفت: برای برقرسانی به مناطق روستایی سنگده، صالح و زندانه رضوانشهر که جمعیت به صورت فصلی در این مناطق سکونت دارند، مجوزی صادر نشده است.

میرحامد اختری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل اینکه اغلب ساکنان مناطق سنگده، صالح و زندانه  خوش نشین بوده و صرفا چند ماه از سال در منطقه سکونت دارند و عرصه های این مناطق غالبا جزو اراضی طبیعی بوده طی چند سال گذشته با این موضوع مخالفت‌ شده و مجوزی هم تا کنون صادر نشده است.

وی خاطر نشان کرد: از سویی شورای حفظ حقوق بیت المال گیلان هم به طور مشخص با برقرسانی به این مناطق مخالفت کرده که این موضوع به شرکت توزیع برق استان نیز منعکس شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان بیان داشت: در واقع تاکنون موافقتی با برقرسانی به ۸۰۰ خانوار مناطق سنگده، صالح و زندانه که عموما در چند ماه از سال در این مناطق سکونت دارند،  انجام نشده است.

وی با اشاره به جلسه روز گذشته در فرمانداری شهرستان رضوانشهر برای هماهنگی در راستای رفع مشکلات موجود در حوزه منابع طبیعی این شهرستان گفت : با توجه به طرح موضوعات متعدد و متنوع در این نشست فقط قول تسریع و تاکید در رسیدگی ها و بعضا موافقت با ارائه برخی خدمات از جمله مشکل درختان حادثه ساز و احداث پارک های جنگلی جدید و خدمات به اداره راهداری شهرستان، سد شفارود و مانند آن داده شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با بیان اینکه موضوع برق رسانی به مناطق روستایی یاد شده به صورت کلی مطرح شده است، اضافه کرد: در این باره  قول داده شد در صورت نداشتن موانع قانونی برابر ضوابط اقدام خواهد شد.

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و دو بخش بنام های مرکزی و پره سر و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها