کاهش دید افقی در راه‌های ارتباطی اصلی سقز به ۱۰ متر رسید

سنندج - ایرنا - رییس اداره راهداری، حمل و نقل جاده ای سقز با بیان اینکه بارش برف همراه با کولاک شدید در شهرستان گزارش شده، گفت: کاهش دید افقی در این راه‌ها بخصوص در منطقه اوباتو به ۱۰ متر رسیده است.

محمود روحانی زاده شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر بارش برف، اکنون ۶ اکیپ راهداری با ۳۶ نیرو در راه‌های ارتباطی شهرستان مستقر و مشغول برفروبی و نمک پاشی هستند.

وی با بیان اینکه در همه مسیرهای ارتباطی سقز از جمله سقز - بوکان، سقز - بانه، سقز - مریوان و سقز - دیواندره تردد جریان دارد اما دید افقی در این محورها کاهش یافته است،  افزود: در حال حاضر بیشترین بارندگی برف در جاده سقز به دیواندره گزارش شده و در بعضی مناطق تردد تنها با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

وی اضافه کرد: گروه‌های راهداری در حال برف روبی و نمک پاشی راه‌های ارتباطی سقز به سمت بانه، دیواندره، مریوان و بوکان برای تسهیل در تردد ها هستند.

روحانی زاده با اشاره به اینکه از اوایل شب بارش برف شدت گرفته است، یادآور شد: بارش در همه مناطق با کولاک شدید همراه است بنابراین رانندگان با احتیاط بیشتر در مسیرهای اصلی و فرعی تردد کنند.

رییس اداره راهداری، حمل و نقل جاده ای سقز از مسافران خواست از سفرهای غیر ضروری در این موقع پرهیز کنند و در صورت مسافرت حتما وسایل گرمایشی و زنجیر چرخ همراه داشته باشند تا در صورت کولاک، گرفتار نشوند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها