پاپ فرانسیس از سفر به لبنان و سودان جنوبی خبر داد

تهران- ایرنا- پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در پیام روز پنجشنبه خود به مناسبت کریسمس وعده سفر هر چه سریعتر به لبنان و سودان جنوبی را داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پاپ به صورت سنتی به کشورهایی در پیام خود در روز کریسمس اشاره می کند اما این بار به نام دو کشور لبنان و سودان جنوبی به علت مشکلات پیش روی آنها تاکید داشت.

وی با اشاره به لبنان که با بحران عمیق اقتصادی و انفجار بندر بیروت در سال جاری مواجه بوده است، اعلام کرد: از دیدن رنج و اندوهی که تدبیر و مقاومت ملی سرزمین سدرها را تضعیف کرده، عمیقا متاثر هستم.  

پاپ نسبت به "مردم دوست داشتنی لبنان" ابراز محبت کرده و ابراز امیدواری داشت که به زودی با آنها دیدار کند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که کشور لبنان بتواند از درگیری ها و تنش های منطقه ای فاصله بگیرد.

پاپ به همراه سه رهبر مسیحی دیگر وعده دادند با بازگشت اوضاع به حالت عادی سفری را که قبلا به تعویق افتاده بود به کشور با اکثریت مسیحی سودان جنوبی انجام دهند.  

اخیرا سیل در سودان جنوبی موجب بی خانمان شدن صدها هزار نفر از مردم این کشور شده است.

رهبر کاتولیک های جهان قرار است از ۵ تا ۸ مارس (۱۵ تا ۱۸ اسفند) نیز به عراق سفر کند.

ماتئو برونی سخنگوی واتیکان گفت: سفر پاپ در تاریخ پنجم تا هشتم مارس (۱۵-۱۸ اسفند) به دعوت دولت عراق و کلیسای کاتولیک این کشور و با دیدار از شهرهای بغداد، اربیل، موصل و قره قوش (بخدیدا در استان نینوا) صورت خواهد گرفت.

به گفته برونی؛ زمان بندی و برنامه این سفر پاپ که ۱۰ روز دیگر (۱۷ دسامبر، ۲۷ آذر ماه) ۸۴ ساله می شود، در آینده و با در نظر گرفتن تحولات اوضاع اضطراری بهداشت جهانی مرتبط با همه گیری بیماری کووید ۱۹ اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار جهان