گمرک: از ۲۴ امشب تنها تردد محموله های تجاری به عراق آزاد است

تهران – ایرنا- سخنگوی گمرک گفت: بر اساس تصمیم هیئت وزیران عراق، تردد مسافر به این کشور از امشب به مدت دو هفته به این کشور ممنوع است ولی تردد محموله های تجاری شامل این محدودیت نیست و مرزهای تجاری فعالند.

به گزارش ایرنا، سید روح اله لطیفی ،سخنگوی گمرک افزود: با تصمیم هیئت وزیران عراق و اعلام هیئت گذرگاه های مرزی این کشور، با بروز موج جدید شیوع کووید۱۹ و به منظور قطع زنجیره شیوع این بیماری، ورود مسافر به این کشور به مدت دو هفته ممنوع اعلام شده است.

وی افزود:اما به دلیل اجرای پروتکل های بهداشتی در تردد کالاهای تجاری و انتقال کالا از ایران به عراق به صورت ترانشیپمنت (جابجایی کالا از کامیون ایرانی به کامیون های عراقی در مرز)، جای نگرانی برای تجار نیست و فعلا انتقال کالاهای صادراتی به عراق مانند گذشته انجام خواهد شد.

لطیفی  در خصوص وضعیت مرزهای با اقلیم کردستان عراق توضیح داد: همه مرزهای تجاری کشورمان در این منطقه از عراق نیز باز هستند واز  ورود مسافران  به اقلیم کردستان عراق از ساعت ۲۴ امشب تا ۲۶دی ماه (۲۲روز) ممانعت به عمل می آید.

سخنگوی گمرک افزود : کشور عراق باخرید  ۲۰میلیون و ۸۲۸هزار تن کالا به ارزش پنج میلیارد و ۹۲۱میلیون دلار، بعد از چین، دومین مقصد کالاهای صادراتی ایران در ۹ماهه امسال بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار اقتصاد