دشمن شناسی یکی از رسالت‌های علمای شیعه است

اهواز- ایرنا- نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن شناسی و هدایت مردم به سمت رهایی از سلطه شیطان از مهمترین رسالت‌های علمای شیعه محسوب می‌شود که در این زمینه مرحوم آیت الله یزدی خدمات ارزشمندی از خود بجا گذاشته است.

به گزارش ایرنا آیت الله محسن حیدری شامگاه پنجشنبه در مراسم ترحیم آیت الله  یزدی که در مسجد رضوان اهواز برگزار شد اظهارداشت: رسالت اصلی علمای شعیه در عصر غیبت امام زمان (عج) همواره حول سه محور است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: اولین محور این رسالت‌ها ولایت‌مداری و مهدویت محوری است که می‌بایست همه تلاش‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... در این راستا صورت گیرد.

امام جمعه موقت کلانشهر اهواز با بیان اینکه در طول قرن‌های متمادی علمای شعیه در این مسیر حرکت کرده‌اند گفت: دعوت مردم به دین خدا و دفاع از حریم مکتب و شریعت اهل البیت (علیهم السلام) رسالت دیگر علمای دین است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه ایجاد فضای مناسب برای شناخت نسبت به اصل و ارکان شریعت امری ضروری است بیان‌داشت: در این راستا دفاع در برابر شبهات دشمنان دینی که قصد ایجاد بدعت دارند از جمله رسالت‌های علمای دین است.

وی یادآورشد: تلاش علمای شعیه همواره در مسیر برخورداری مردم از باورهای صحیح و متکی بر اصول اهل بیت (علیهم السلام) است.

 نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه رهایی بخشی مردم از سلطه شیطان در عرصه‌های مختلف یکی دیگر از رسالت‌های علمای شعیه است بیان‌داشت: جریان‌های شیطانی اغلب در تلاش هستند تا در بین مردم انحراف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ایجاد کنند.

وی ادامه‌داد: این جریان‌ها سعی دارند با سلطه بر مردم به اهداف شوم و شیطانی خود دست پیدا کرده و جامعه اسلامی را با چالش روبه‌رو کنند اما در این بین علمای شعیه پرچم مقاومت و نهضت اسلامی را در دست دارند و مردم را به سمت ولایت فقیه و رهایی بخش از ظلم و سلطه هدایت می‌کنند.

امام جمعه موقت شهر اهواز از جمله این علما را مرحوم آیت الله یزدی عنوان‌کرد و گفت: این چهره برجسته جامعه اسلامی در طول عمر خود خدمات برجسته و با ارزشی به مکتب شیعه و جمهوری اسلامی ایران ارائه کرده است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به تحولات ایجاد شده در دوران ریاست آیت الله یزدی بر قوه قضائیه اشاره‌کرد و گفت: بخش مهم دیگری از خدمات این چهره برجسته نظام، مربوط به دوران حضور وی در مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و همچنین شورای نگهبان قانونی اساسی است.

حیدری تصریح کرد: حضور آیت الله یزدی در عرصه‌های مدیریتی مختلف دستاوردهای بسیار مهمی را برای کشور رقم زده است.

آیت‌الله یزدی که از چندی پیش به دلیل کهولت سن و بیماری دستگاه گوارشی در بستر بیماری بود صبح روز چهارشنبه ۱۹ آذرماه گذشته در سن ۸۹ سالگی به دیدار حق شتافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به چهلمین روز شهادت دکتر محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشور اشاره‌کرد و گفت: این چهره علمی نظام جمهوری اسلامی به‌عنوان یک دانشمند پیشرو در علم شناخته شده است که وجود خود را وقف خدمت به کشور کرده بود.

حیدری یادآورشد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی آگاه باشند که اقدام کور آنها در ترور این دانشمند هسته‌ای کشور، نمی‌تواند مانعی برای کسب دستاوردها و موفقیت‌های علمی ملت ایران باشد.

 تروریست‌ها جمعه هفتم آذرماه ۹۹ با کمین در مسیر خودروی حامل شهید محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری و معاون وزارت دفاع در بلوار شهید مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها