بوسنی و هرزگوین بر توسعه مناسبات تجاری با ایران تاکید کرد

|بلگراد-ایرنا- وزیر امور خارجه بوسنی و هرزگوین در نشستی با سفیر کشورمان در سارایوو بر توسعه مناسبات کشور متبوع خود با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، «بیسرا تورکوویچ» روز پنجشنبه در ملاقات با «رضا قلیچ خان» با اشاره به روابط خوب ایران و بوسنی و هرزگوین تاکید کرد که مردم بوسنی و هرزگوین هیچگاه کمک های ایران به این کشور در روزهای سخت دهه 1990 را فراموش نمی کنند و خاطره آن در تاریخ این کشور جاودانه خواهد ماند.

خانم تورکوویچ در این دیدار افزود: ما در مسیر ساختن و توسعه همه جانبه کشورمان هستیم و در این راه با همه دوستانمان همکاری و مشارکت داریم. زمینه های مختلف اقتصادی برای همکاری وجود دارد که مشارکت در طرح های زیرساختی و توسعه گردشگری بین دو کشور از جمله آن موارد است.

وی تصریح کرد که خوشبختانه مشورت های سیاسی بین دو کشور بوسنی و هرزگوین و جمهوری اسلامی ایران همواره جریان داشته و از این چارچوب باید برای یافتن زمینه های جدید همکاری بهره گیریم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین نیز در این ملاقات ضمن بیان موضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در قبال حمایت از استقلال و تمامیت ارضی و حاکمیت بوسنی و هرزگوین بر اساس یک حاکمیت مردم سالار و و برخوردار از قومیت های مختلف در درون خود، تاکید کرد: از دولت این کشور در قالب مرزهای رسمی و غیر قابل تغییر آن با تمام قوا حمایت می کنیم.

قلیچ خان افزود: باید از همه ظرفیت ها برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری بین دو کشور استفاده کنیم و به رغم شرایط کرونایی موجود، تلاش ها در این زمینه ادامه دارد.

سفیر کشورمان همچنین برگزاری موفق و سلامت انتخابات شهرداری ها و شورای شهر و به ویژه برگزاری این انتخابات در شهر موستار در بوسنی و هرزگوین که برای دوازده سال به تعلیق در آمده بود را تبریک گفت و ابراز اطمینان کرد که این امر گام مثبتی در جهت عضویت بوسنی و هرزگوین در اتحادیه اروپا خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار جهان