انعقادتفاهنامه ارائه خدمات پستی‌ ویژه بانوان خوزستان فعال درعرصه تولید

آبادان – ایرنا - سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان گفت: بانوان بد سرپرست یا سرپرست خانوار در قالب تفاهمنامه با پست تولیدات صنایع دستی را با تعرفه‌های پستی مناسب به مشتریان خود تحویل می‌دهند.

 زینب پارسافخر در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنایع دستی در عرشه کشتی در خرمشهر، در جمع خبرنگاران اظهار داشت :  تسهیلات کم‌بهره به بانوان خرمشهری فعال در زمینه تولید صنایع دستی اختصاص خواهد یافت.

وی گفت: همه بانوان شرکت‌کننده در این نمایشگاه و دیگر بانوان فعال در عرصه تولید صنایع دستی که از سوی امور بانوان فرمانداری خرمشهر به اداره کل امور بانوان استانداری خوزستان معرفی شوند می‌توانند از تسهیلات کم‌بهره استفاده کنند.

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان برگزاری این نمایشگاه روی آب را نیز اقدامی در راستای کمک به اقتصاد زیان خورده در اثر شیوع بیماری کرونا دانست. 

وی اظهار داشت:برپایی این گونه نمایشگاه‌ها که در فضاهای باز برگزار می‌شود و پروتکل‌ها درآن رعایت شده حرکت خوب و شایسته‌ای است که توسط اداره میراث فرهنگی خرمشهر اجرا شد و بانوان در این نمایشگاه حضور پر رنگ داشتند.

پارسافخر افزود: امیدواریم با ظرفیت دریایی که در سطح استان وجود دارد با اجرای برنامه‌های مشابه بتوان هم  بحث گردشگری و هم فروش محصولات تولید بانوان را در شهرستان‌های مختلف استان خوزستان رونق داد.

وی افزود: با پیگیری فرماندار و شهردار خرمشهر قرار است بازارچه بانوان خرمشهر در بهمن ماه امسال افتتاح شود که در کنار آن از ظرفیت کانون به عنوان محل کارگاه و آموزش و  مبدا استفاده خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به انعقاد تفاهنامه با کانون وکلای خوزستان برای ارائه خدمات حقوقی به بانوان نیازمند اشاره کرد و گفت: حدود یک ماه پیش تفاهمنامه‌ای با کانون وکلا منعقد شد که در قالب این تفاهمنامه می‌توان وکیل رایگان در اختیار بانوانی که از نظر مالی نیازمند هستند و مسئله حقوقی دارند قرار داد  تا مسائل حقوقی آنها دنبال شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع گردشگری خرمشهر در این نمایشگاه گفت: یکی از وظایف اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خرمشهر حمایت از تولیدات و هنرمندان صنایع دستی و برنامه‌ریزی برای توسعه این هنرها در شهرستان است که بخاطر وجود بیماری کرونا در ماه های گذشته در راستای همراهی با دستورالعمل های ستاد کرونا امسال هیچ نمایشگاهی برگزار نشده بود.

سجاد پاک‌گهر افزود: بر این اساس تصمیم گرفتیم برای حمایت از قشر هنرمندان صنایع دستی نمایشگاهی برگزار کنیم که کارهای این هنرمندان دیده شود .
وی در ادامه گفت: با هماهنگی فرمانداری ، شبکه بهداشت و مشاوره آنها تصمیم بر این شد که نمایشگاه بر روی کشتی برگزار و در سطح روباز و فضای آزاد که به طریقی محدودیتهای فضای بسته نداشته باشد و هم این نمایشگاه هیچ گونه تهدیدی نداشته باشد.
پاک‌گهر تعداد بانوان حاضر در این نمایشگاه را ۲۶ نفر  بیان کرد و گفت: در این نمایشگاه صنایع حصیر بافی، کپور بافی، گلیم بافی، خراطی چوب، منبت کاری، جاجیم و گلیم بافی و زیور آلات عرضه شده است.
وی افزود: در روز اول این نمایشگاه این کشتی حرکت کرد و اولین نمایشگاه بر روی کشتی سیار کشور را رودخانه در خرمشهر و با رعایت دستورالعملها برگزار کردیم. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها