امنیت و منطقه،برنامه کاری سفر رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان در قطر

اسلام‌آباد - ایرنا - رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان در جریان سفر رسمی به قطر با مقام‌های سیاسی و نظامی این کشور درباره همکاری در مبارزه با تروریسم، تقویت همکاری های دفاعی، امنیت منطقه و تحولات افغانستان رایزنی کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از بیانیه روابط عمومی ارتش پاکستان، ژنرال «ندیم رضا» در سفر به دوحه پایتخت قطر با «خالد بن محمد آل عطیه» وزیر مشاور امور دفاع و سپهبد «غنیم بن شاهین» رییس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور دیدار کرد.

در این بیانیه آمده است: مقام‌های پاکستان و قطر طیف گسترده‌ای از تحولات منطقه، همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های دفاعی، نظامی و مبارزه با تروریسم را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان درباره تحولات افغانستان و کشمیر با طرف‌های قطری رایزنی کرد.

طرف ها بر ارتقای سطح و دامنه همکاری های نظامی بین هر دو کشور و تعمیق روابط استراتژیک توافق کردند.

وزارت امور خارجه پاکستان هجدهم آذرماه با صدور بیانیه‌ای اعلام‌ کرد که این کشور از تلاش‌ها برای حل اختلاف ها در خلیج فارس استقبال و از نقش کویت نیز قدردانی می‌کند.

پاکستان درحالی از اختلاف‌زدایی میان کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس استقبال می‌کند که به دنبال تحریم قطر توسط ۴ کشور عربی به سرکردگی عربستان، اسلام‌آباد به دلیل مناسبات نزدیک با دوحه تحت فشار قرار داشت اما طی ۵ سال اخیر همکاری های پاکستان و قطر تحت تاثیر رویکرد کشورهای تحریم‌کننده عرب قرار نگرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار جهان