اردوی انتخابی تیم ملی بسکتبال جوانان در مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- مرحله دوم اردوی انتخابی تیم ملی بسکتبال جوانان شرق کشور برای حضور در مسابقات آسیایی ۲۰۲۴ به مدت ۲ روز در مشهد برگزار شد.

مربی تیم ملی بسکتبال جوانان ۲۰۲۴ کشور پنجشنبه شب در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: در این مرحله ۱۸ بازیکن از استانهای خراسان رضوی و شمالی حضور داشتند.

داریوش شجاع افزود: در این اردو  که دیروز و امروز برگزار شد تمرینات استقامتی، سرعتی و تست‌های بدنی مورد نظر در چهار جلسه انجام شد.

او اضافه کرد: در مرحله نخست که بهمن پارسال برگزار شد ۴۰ بسکتبالیست از استانهای خراسان رضوی، شمالی، جنوبی و گلستان دعوت و از میان آنها تعدادی انتخاب شدند و در این اردو  هم ۱۰ نفر برای مرحله بعدی انتخاب شدند.

وی ادامه داد: با توجه به فاصله استانها آنها به هشت منطقه تقسیم شدند و اردوهای موردنظر با شرکت بسکتبالیست‌های استانهای همجوار برگزار شد.

مربی تیم ملی بسکتبال جوانان ۲۰۲۴ کشور گفت: در مرحله نخست در مجموع ۴۰۰ نفر برای انتخاب بازیکنان تیم ملی جوانان در کل کشور مورد ارزیابی قرار گرفتند و مرحله به مرحله افراد مورد نظر غربالگری شدند و در دور بعدی انتخاب بازیکنان تیم ملی، مربیان با حضور در استانهای شمالی، دیگر بازیکنان را مورد ارزیابی قرار خواهند داد.

شجاع افزود: از این بازیکنان تا پایان امسال، ۴۸ نفر انتخاب خواهند شد و در اردوهای آمادگی حضور خواهند یافت. هم اینک بازیکنان دعوت شده در رده سنی نوجوانان هستند که تا ۲۰۲۴ در مسابقات مختلف شرکت می کنند و  چهار سال دیگر تیمی قوی در رده سنی جوانان در اختیار خواهیم داشت.

وی با بیان این که این اردو به میزبانی هیات بسکتبال خراسان رضوی برگزار شد ادامه داد: در این اردو همچنین حمید خلیلی دیگر مربی تیم و محمود امین الهی سرپرست تیم ملی بسکتبال جوانان ۲۰۲۴ کشور نیز حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها