۲۶۶هکتار اراضی ملی چهارمحال و بختیاری از دست متصرفان خارج شد

شهرکرد- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به ضرورت حفاظت از منابع طبیعی گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۶۶ هکتار از اراضی ملی در استان از دست متصرفان خارج شده است.

سرهنگ علیرضا بیگی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت استان را مراتع و جنگل‌ها پوشش می‌دهد، افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۲۴ اجرای حکم قضایی در استان در خصوص تصرف و قلع و قمع اراضی ملی انجام شده است.

وی گفت: تخلف چرای دام در مراتع به سه بخش چرای دام غیرمجاز، پیش از موعد و بعد از موعد تقسیم‌بندی می‌شود و امسال ۱۱۰ هزار و  ۳۱۲ راس دام غیرمجاز در اراضی ملی و مرتعی استان اعلام گزارش شد.

بیگی به ۴۴ فقره پرونده بوته‌کنی محصولات مرتعی و توقیف ۲۴۰ دستگاه تراکتور و ماشین‌آلات کشاورزی و راه‌سازی در این مدت در استان اشاره کرد و گفت: بیشترین میزان کشفیات چوب و زغال قاچاق در استان در شهرستان لردگان و خانمیرزا گزارش شد.

به گفته وی، امسال یکهزار و ۷۷۹ فقره پرونده قضایی برای متخلفان منابع طبیعی در استان تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شد که از این تعداد ۱۷۳ فقره مربوط به کشفیات قاچاق چوب و زغال جنگلی و محصولات فرعی جنگل و مرتع بوده است.

 چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان است که یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت استان را مراتع و جنگل‌ها پوشش داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها