بستری بیماران کرونایی در سبزوار دوباره افزایش یافت

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: آمار بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان طی ۲ روز گذشته دوباره افزایش یافته است.

دکتر علیرضا مسلم عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با اعمال محدودیت‌های مقابله با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی طی آذرماه، آمار مرگ و میر و مبتلایان به بیماری کووید ۱۹، در شهرستان سبزوار کاهش یافته بود.

وی اضافه کرد: هر چند شهرستان سبزوار در آبان ماه روزهای سیاه و تلخی به لحاظ کرونا تجربه کرد اما با رعایت پروتکل‌ها روند نزولی آن در آذرماه نسبت به آمار کشوری شیب تندتری داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در ماه گذشته میزان بیماران بستری ۶۰ درصد، بیماران سرپایی به مراکز ۱۶ ساعته ۵۰ درصد و  موارد مرگ و میر ۵۵ درصد در حوزه این دانشگاه کاهش یافته بود.

مسلم افزود: چنانکه توجه شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری، دورهمی‌های خانوادگی و شرکت در اجتماعات کمتر شود در اواخر دی ماه وضعیت کرونا در سبزوار بحرانی می شود.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با ۶ بیمارستان تخصصی، ۸۵۰ تخت مصوب، ۲۸ مرکز بهداشتی، درمانی و ۵۵ داروخانه دولتی و خصوصی با ۸۰ داروساز به ۶۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کند و بیمارستان واسعی سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به کرونا در این شهرستان در نظر گرفته شده است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۱۵۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به بیماری کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۴ هزار و ۳۰۸ تن رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها