تفاهم برای ساخت ۲ هزار واحد مسکونی در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا - ساخت ۲ هزار واحد مسکونی در بجنورد، با امضای تفاهمنامه سه‌جانبه‌ای بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، استانداری خراسان شمالی و شهرداری کلید خورد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، این تفاهمنامه روز پنجشنبه در دیدار معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، برای ساخت این میزان مسکن در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی به امضا رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی در این خصوص گفت: بر اساس تفاهمنامه امضا شده، ساخت این واحدهای مسکونی در چهارچوب طرح ۲ هزار واحدی مسکن اترک برنامه ریزی شده است.

غلامرضا هوایی افزود: ایجاد هماهنگی لازم برای اعمال تخفیف در صدور پروانه ساختمانی و تسریع در امور اداری و مراحل ساخت و صدور سایر مجوزهای لازم و مساعدت برای تامین خدمات تاسیسات زیربنایی و روبنایی از طریق دستگاه های مرتبط و کمک برای تامین اعتبار لازم از تعهدات استانداری خراسان شمالی در این تفاهم نامه است.

در هفته جاری با امضای تفاهم‌نامه همکاری دیگری بین سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن و استانداری خراسان شمالی، ساخت سه هزار واحد مسکونی برای تامین نیاز خانوارهای کم درآمد و آسیب پذیر این استان،  در برنامه قرار گرفته بود که با احتساب تفاهمنامه جدید، شمار مسکن ساخته شده به بیش از پنج هزار واحد خواهد رسید.  

پیش از این، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی کمبود مسکن این استان را برای مناطق شهری و روستایی ۳۵ هزار واحد عنوان کرده و گفته بود: اکنون شمار خانوارهای استان از تعداد واحدهای مسکونی، بسیار بیشتر است و حدود ۵۱ هزار خانوار در شهرها و روستاهای استان مستاجر هستند.

به گفته سیدعبدالمجید نژادصفوی،  بخشی از این اجاره نشینی، مربوط به خانواده های غیربومی است که نیاز به مسکن برای این قشر موقتی است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است که ۴۴ درصد جمعیت آن در روستاها ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها