۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۹
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84160558
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف ۵۰۰ هزارعدد  ماسک غیربهداشتی در یزد و سه خبر کوتاه

یزد- ایرنا- کشف ۵۰۰ هزارعدد ماسک غیربهداشتی در یزد، برخورد قاطع  با ساخت‌ و سازهای غیرمجاز در روستاهای مهریز ، آمادگی کارشناسان بهزیستی اردکان برای راهنمایی در مورد اعتیاد از طریق -خط تلفن ۰۹۶۲۸ و افتتاح -سه طرح عمرانی در زندان اردکان از جمله خبرهای روز پنجشنبه است

فرمانده انتظامی یزد گفت: با تلاش ماموران پلیس امنیت عمومی در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰۰ هزار عدد ماسک غیربهداشتی در یکی از انبارهای مرکز استان کشف شد.

سرتیپ عباسعلی بهدانی‌فرد افزود: ماموران با انجام اقدام اطلاعاتی و مراقبت از انبار ماسک‌های غیربهداشتی و بدون مجوز در یکی از محله‌ها با خبر شدند.

به گزارش پنجشنبه پایگاه خبری پلیس، وی افزود: در تکمیل تحقیق، واحد صنفی متخلف شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی مورد بازرسی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی یزد با اشاره به معرفی متصدی واحد صنفی به مرجع قضایی اظهار کرد: امنیت و سلامت شهروندان، همواره خط قرمز پلیس است.

بهدانی‌فرد بیان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مواجه با موارد مشکوک در تهیه و توزیع اقلام بهداشتی غیرمجاز، از طریق  شماره تلفن ۱۱۰ موضوع را اطلاع دهند.

همچنین سرپرست پلیس امنیت اقتصادی یزد از کشف ۱۷۱ هزار عدد ماسک بدون مجوز بهداشتی خبر داد و گفت: ماموران موفق به شناسایی یک دستگاه کامیون در جاده شیراز به یزد با این تعداد ماسک شدند.

سرهنگ محمدحسن کارگر ۲۴ خرداد ماه امسال گفته بود که کارشناسان ارزش ماسک‌های کشف شده را سه میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال برآورد کردند.

مهریز 

بخشدار مرکزی مهریز گفت: مسوولان بر اساس مقررات برای جلوگیری از هرگونه تغییر کاربری اراضی ملی و باغ‌  روستاهای منطقه با افرادی که ساخت و سازهای غیرمجاز انجام می ‌دهند، قاطعانه برخورد می کنند.

به گزارش ایرنا، مهدی دهقانی‌زاده روز پنجشنبه در نشست با دهیار و شورای اسلامی میانکوه و منشاد افزود: شوراهای اسلامی و دهیاران با همکاری دستگاه‌های مسوول موظف به شناسایی افراد سودجو و معرفی آنان به دادستانی هستند.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد برای به دست آوردن مال نامشروع اقدام به تصرف زمین و ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه می‌کنند، ادامه داد: این رویه تهدید بزرگی برای مناطق روستایی محسوب می‌شود و باید با این افراد قاطعانه برخورد کرد.

همچنین فرماندار مهریز از ساکنان مناطق روستایی بخش مرکزی به خصوص دهستان میانکوه خواسته بود، نسبت به معرفی متصرفان اراضی ملی و نیز تغییر دهندگان کاربری باغ ها و مزارع کشاورزی به واحدهای مسکونی و تجاری با فرمانداری و دیگر نهادها همکاری کنند.

 رضا زارع زاده مهریزی ۲۱ آذرماه امسال در جمع اعضای شورای اسلامی روستای منشاد با اشاره به اینکه برخی افراد سودجو نسبت به ساخت و ساز و تغییر اراضی کشاورزی اقدام می‌کنند، افزود: همراهی مردم برای شناسایی متخلفان برای برخورد لازم و قانونی ضروری است .

وجود روستاهای خوش آب و هوا در دهستان‌های میانکوه، تنگچنار ، ارنان و خورمیزات بخش مرکزی مهریز سبب شده تا افرادی با تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ های منطقه به ساخت منزل مسکونی اقدام کنند که همکاری بیش از گذشته مردم با متولیان امر برای پیشگیری از این پدیده ضروری است.

بخش مرکزی مهریز شامل دهستان های میانکوه ، ارنان ، تنگچنار ، بهادران و خورمیزات است و از جمعیت ۵۵ هزار نفری شهرستان حدود ۳۰ درصد در روستاها زندگی می‌کنند.

مهریز ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی دارد و پنج هزار خانواده در این بخش فعالیت دارند که از این میزان ۱۰ هزار هکتار باغ‌  و بقیه اراضی است.

اردکان 

رییس اداره بهزیستی اردکان گفت: در حال حاضر کارشناسان این اداره از طریق شماره تلفن ۰۹۶۲۸ از هشت صبح تا ساعت ۲۰ شب آماده پاسخگویی به متقاضیان در باره اعتیاد هستند.

امیرولی عضدزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با همکاری مسوولان دفتر اعتیاد سازمان بهزیستی ،ستاد مبارزه با موادمخدر و تشکل های مردم نهاد خط ملی مشاوره اعتیاد در شهرستان راه اندازی شد که پاسخگوی سووال افراد در زمینه پیشگیری از وابستگی به مواد مخدر ،منابع و مراکز مرتبط برای درمان و سایر حمایت های روانی و اجتماعی است.

وی اضافه کرد:  این شماره تلفن با هدف پیشگیری، درمان و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از این معضل فعال شد و در حال حاضر در باره اعتیاد، داروها و نحوه استفاده از آن و نشانی مراکز درمانی ترک اعتیاد که دارای مجوز بهزیستی است ، اطلاعات تخصصی می‌خواهند فعالیت دارد.
 عضدزاده ادامه داد: از قابلیت‌های این خط این است که در صورت نیاز به مشاوره، اتوماتیک‌وار به خط ۱۴۸ مشاوره سازمان بهزیستی وصل می شود.  
رییس اداره بهزیستی اردکان یادآور شد: بیشتر تماس‌های دریافتی از طرف خانواده‌های مصرف کنندگان مواد مخدر است، این افراد برای شناخت رفتار صحیح با فرد دارای اعتیاد یا آشنایی با اثر مخرب مواد اعتیاد آور ناشناخته شده با این مرکز تماس می‌گیرند.
عضدزاده اطلاع از چگونگی رفتار با فرد معتاد، کنترل شخص معتاد در مواقع بحرانی، آگاهی از انواع مواد مخدر ناشناخته و ارجاع افراد دارای اعتیاد به مراکز دارای مجوز و معرفی اردوگاه های معتبر در استان و شهرستان‌ها را از دیگر خدمات خط ملی اعتیاد برشمرد.
 در حال حاضر پنج مرکز درمان سرپایی اعتیاد و یک مرکز اقامتی میان مدت( اردوگاه ) در شهرستان اردکان فعال است که از این میان، یک مرکز درمان سرپایی و یک مرکز اقامتی میان مدت با مجوز بهزیستی و بقیه مراکز با مجوز دانشگاه علوم پزشکی به بیماران اعتیاد خدمات ارایه می دهد.

مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

اردکان 

معاون توسعه منابع انسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیت کشور در حاشیه بازدید از زندان شهرستان اردکان، سه طرح مهم عمرانی در این ندامتگاه را افتتاح کرد.

  به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی زندان اردکان، در این مراسم علیرضا بابایی معاون سازمان زندان‌ها، رضا ذوالفعلی‌ نژاد مدیرکل سابق استان یزد و حسین سبزواری سرپرست جدید زندان های استان و جمعی از مسوولان حضور داشتند.

این طرح‌ها شامل ساختمان ملاقات خصوصی مددجویان با ۳۵۰ مترمربع زیربنا و چهار واحد مجزا با تجهیزات کامل، ساختمان بهداشت و درمان با ۲۱۳ مترمربع زیربنا به صورت واحدهای تخصصی و اندرزگاه مراقبت و سلامت مددجویان با ۶۰۰ مترمربع زیرناست.

معاون سازمان زندان های کشور در این مراسم با توجه به زمان، نوع مصالح و خروجی زیبا طرح‌ها، این مدیریت را حاصل تلاش شبانه روزی و جهادی مدیرکل استان و مجموعه زندان شهرستان اردکان برشمرد.

علیرضا بابایی افزود: تعامل مسوولان زندان اردکان با خیران نسبت به جذب ۱۰۰ درصد هزینه‌ها و این که ساخت و سازها در زندان کاملا هدفمند و در راستای نیاز به فضاهای زندانبانی انجام شده ، قابل توجه است.

بابایی در بازدید از این زندان با بررسی فعالیت های فرهنگی و تربیتی، توجه ویژه به ایجاد بستر در اختیار گذاشتن الگوی شهدای انقلاب برای اصلاح و تربیت مددجویان را در قالب برپایی نمایشگاه های عکس و اتاق یادمان شهدا از نکات بارز و مثبت این زندان برشمرد.

وی با تأکید بر پرورش فعالیت مددکاری، تلاش مضاعف برای شکوفایی اشتغال ۱۰۰ درصد در بین مددجویان ، اشتغال مولد را اولویت اصلی سازمان زندان ها در مبحث اصلاح و تربیت ذکر کرد.

معاون سازمان زندان های کشور افزود: با اجرای صحیح طرح پایش زندانیان و همچنین غربالگری آنان در دسته های مختلف و نیز دعوت از نیروهای جهادی و صنعتگران خارج از زندان، برای همکاری در بحث اشتغال باید به گونه ای مورد توجه قرار گیرد که هر زندانی بتواند حداقل مبلغ مورد نیاز برای امرار معاش خود را از این طریق به دست بیاورد.

شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق، احمدآباد و اردکان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها