۲۰ هزار نفر از جمعیت اهر غربالگری کرونا شدند

تبریز- ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه اهر از غربال‌گری ۲۰ هزار و ۷۰۰ نفر از جمعیت این شهرستان در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: بسیجیان تا ریشه‌کن شدن ویروس کرونا همپای مدافعان سلامت هستند.

 سرهنگ پاسدار موسی صفی روز پنجشنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرایم شهرستان اهر اظهار داشت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به منظور کنترل و مدیریت اپیدمی بیماری کووید-۱۹ با مشارکت دستگاه‌های دولتی، سپاه شهرستان و سایر نهادها در شهرستان  اجرا می‌شود.

وی افزود: از آغاز اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تا کنون ۲۰ هزار و ۷۰۰ نفر از جمعیت شهر اهر به صورت محله‌محور و پایش خانه به خانه غربال‌گری شده‌اند که از این تعداد ۴۲۶ نفر افراد مشکوک به کرونا شناسایی شدند.

فرمانده سپاه ناحیه اهر گفت: محوریت این طرح شناسایی، غربال‌گری و قرنطینه افراد مبتلا به ویروس کروناست تا به نوعی بتوانیم با درمان خانگی و رعایت قرنطینه جهت قطع انتقال زنجیره این بیماری؛ در کاهش ورودی بیمارستان جلوگیری کنیم.

سرهنگ صفی با اشاره به این‌که تاکنون نزدیک به ۹۰۰ مورد به کسانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند تذکر اقناعی و ارشادی داده شده است، بیان کرد: در راستای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ۳۲ تیم نظارتی از بسیجیان سپاه ناحیه اهر سازماندهی شده است.

وی اضافه کرد: همچنین ۴۶۴ نفر از بسیجیان در قالب تیم‌های ۲ نفره در گروه‌های مراقبتی مشتکل از یک نفر مراقب سلامت و ۲ نفر بسیجی برای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی جهت غربال‌گری و شناسایی افراد مبتلا به کرونا در شهرستان سازماندهی شده اند.

فرمانده سپاه ناحیه اهر با ذکر اینکه ۶۵ تیم حمایتی از بسیجیان به منظور حمایت از بیماران کرونایی در محلات خدمات‌رسانی می‌کنند تا به بهانه انجام امور و تامین مایحتاج زندگی قرنطینه خانگی را نقض کنند، اضافه کرد: این تیم‌های حمایتی تا به امروز نزدیک به ۱۰۰ بسته معیشتی برای بیماران کرونایی نیازمند تحویل داده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها