تردد در محورهای کوهستانی گلستان با زنجیر چرخ ممکن است

گرگان - ایرنا - بارش برف که از شب گذشته در ارتفاعات گلستان آغاز شده و امروز جمعه شدت گرفت؛ باعث بسته شدن جاده گرگان - شاهرود و سختی تردد در سایر محورهای کوهستانی استان شد.

به گزارش جمعه ایرنا؛ هم اکنون علاوه بر محورهای کوهستانی و مرتفع؛ تردد در پارک ملی گلستان و جاده شاهرود - آزادشهر از محور خوش ییلاق نیز تنها با زنجیر چرخ ممکن است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان در این باره گفت: به دنبال بارش برف و کولاک شدید علاوه بر امکانات دولتی؛ ۲۰ دستگاه ماشین آلات راهسازی و کامیون پیمانکاران طرف قرارداد برای بازگشایی محورهای کوهستانی هماهنگ شدند.

غلامرضا بیکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: ماشین آلات سنگین راهسازی پیمانکاران شامل پنج دستگاه گریدر، پنج دستگاه لودر و ۱۰ دستگاه کامیون به عنوان کمک تجهیزات دولتی در خدمت مردم و برای بازگشایی یا روان سازی تردد جاده های گلستان بکار گرفته شد.

به گفته وی در پی بارش برف بویژه در محورهای کوهستانی از جمله توسکستان (گرگان- شاهرود) و خوش ییلاق (آزادشهر- شاهرود ) که سنگین‌تر گزارش شده است؛ نیروهای راهداری مستقر در مناطق یاد شده عملیات شن و نمک پاشی و برف‌روبی را همچنان در دست انجام دارند.

وی با بیان اینکه جاده گرگان - شاهرود از مسیر توسکستان همچنان بسته است؛ همچنین گفت: طرح راهداری زمستانه اداره کل راهداری گلستان با حضور ۳۲ گروه به همراه ۱۴۶ دستگاه خودرو سبک، نیمه سنگین و سنگین فعال است.

گفتنی است استاندار گلستان عصر چهارشنبه گذشته ضمن اعلام آماده‌باش و هشدار به دستگاه‌های اجرایی ستاد مدیریت بحران استان در بسیج امکانات خود؛ از مردم نیز خواست علاوه بر پرهیز از تردد در مناطق کوهستانی و برف‌گیر، صرفه جویی در مصرف گاز را مورد توجه جدی قرار دهند.

هواشناسی گلستان پیش بینی کرده است از عصر امروز جمعه علاوه بر کاهش دما و مه گرفتگی در این استان؛ بارش برف در مناطق کوهستانی به حدود ۵۰ سانتی متر و احتمالا بیشتر از آن برسد.

آبگرفتگی معابر گلستان در پایین دست و نقاط دشت از دیگر نتایج فعالیت سامانه سرد بارشی در این استان است که از سیبری وارد منطقه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها