روحانی میلاد حضرت عیسی(ع) را به رهبر کاتولیک‌های جهان تبریک گفت

تهران- ایرنا- رییس جمهور در پیامی با تبریک فرارسیدن میلاد عیسی‌بن مریم (ع) به رهبر کاتولیک‌های جهان، نوشت: بکارگیری سلوک زندگی آن حضرت که همواره با شفقت و مهرورزی عجیبن بود، می‌تواند راهگشای چالش‌های اجتماعی و فرهنگی بشر، مرهمی بر آلام آن و دریچه نجاتی برای رهایی از مشکلات باشد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان آمده است: با کمال مسرت، فرا رسیدن میلاد با شکوه عیسی‌بن مریم(ع)، پیامبر صلح و مهربانی و آغاز سال نو میلادی را به جناب عالی و همه موحدین جهان صمیمانه تبریک می‌گویم.

در ادامه این پیام آمده است: حضرت عیسی مسیح(ع)، بشارت‌دهنده یکتاپرستی، پیام‌آور مهر و نوع‌دوستی و منادی آزادی و آزادگی است. تأمل و واکاوی در خصایص و فضایل عیسی مسیح (ع) و به کارگیری شیوه و سلوک زندگی آن حضرت که همواره با شفقت، مدارا و مهرورزی عجیبن بود، می‌تواند راهگشای چالش‌های اجتماعی و فرهنگی بشر امروز، مرهمی بر آلام آن، دریچه نجاتی برای رهایی از مشکلات و ناملایمات و معبری به سوی کمال انسانی باشد.

روحانی در این پیام تاکید کرد: امیدوارم به یمن و برکت میلاد حضرت مسیح (ع)، در سال نو میلادی با کنترل و مهار ویروس منحوس کووید-19 و بازگشت زندگی بشر به روال معمول، شاهد امید و ایجاد شادی مضاعف در زندگی بشر و گسترش صلح و امنیت در سراسر کره خاکی باشیم.

رییس جمهوری در این پیام آورده است: از خداوند بزرگ، سلامتی و موفقیت آن‌جناب و سعادت و سربلندی همه مردم جهان را مسألت دارم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار سیاست