رانندگان برای تردد در محورها زنجیر چرخ داشته باشند

رشت - ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره به بارش برف در برخی محورهای کوهستانی استان گفت: رانندگان برای تردد در محورها زنجیر چرخ داشته باشند.

فریبرز مرادی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ارتفاع بارش برف در محور پونل- خلخال و اسالم - خلخال بین ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر  رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ارتفاع برف در دو محور روستایی آستارا به ۱۰ سانتی متر و در محور سیاهکل- دیلمان به پنج سانتیمتر رسید.

وی با اشاره  به شدت بارش ها در  محورهای کوهستانی استان افزود: در حال حاضر شاهد بارش برف شدید در محورهای اسالم- خلخال، پونل- خلخال ، بلوردکان خصیب دشت، رستم آباد- حشمت آباد و سیاهکل- دیلمان هستیم.

وی اضافه کرد: در محور ماسال- گیلوان و آستارا- اردبیل نیز بارش برف خفیف گزارش شده است؛ ضمن آنکه در سایر محورها نیز بارش باران را داریم.

مرادی  با اشاره به تلاش بی وقفه راهداران برای بازنگه داشتن راههای استان گفت:  تا کنون بیش از ۱۰۹ کیلومتر با حجم ۹۷ هزار و ۱۰۰ متر مکعب در راههای کوهستانی استان برفروبی شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی محورهای استان به غیر از محور پونل- خلخال  باز هستند ، گفت: محور پونل- خلخال بدلیل بارش برف و احتمال ریزش و وقوع بهمن همچون سال های گذشته از مدتی قبل بسته شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از رانندگان خواست تا قبل از حرکت در راههای استان برای اطلاع از آخرین وضعیت راهها با سامانه ۱۴۱ تماس بگیرند و حتما همراه خود برای تردد از محورهای کوهستانی تجهیزات زمستانه و ایمنی همچون زنجیرچرخ  و سوخت کافی به همراه داشته باشند.

۵۴۵ راهدار در قالب ۶۰ اکیپ عملیاتی به همراه ۳۴۱ دستگاه انواع ماشین آلات در راههای استان حضور دارد . گیلان حدود ۱۱ هزار کیلومتر راه دارد که بیش از ۹ هزار کیلومتر آن روستایی و مابقی اصلی، فرعی، آزاد راه هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها