دادستان ملایر: برخورد با متخلفان در هر مقام و جایگاهی قاطعانه است

همدان- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب ملایر گفت: برخورد ما با متخلفان در هر مقام و جایگاهی که باشند در راستای حفظ امنیت و آرامش مردم، قانونی و قاطعانه است و در این زمینه با کسی تعارف نداریم.

به گزارش ایرنا، «مسلم سلگی» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمامی اقدامات دستگاه قضایی بر مبنای قانون مشخص و شفاف است و وظیفه ما حرکت بر مدار قانون و اجرای صحیح آن، رعایت حقوق شهروندی و رعایت شان و حرمت افراد است.

وی با تاکید بر اینکه دادستانی پرچم‌دار حقوق عامه طبق قانون است، افزود: هر جایی که احساس کنیم در احقاق حقوق عامه کوتاهی و کم‌کاری صورت گرفته، طبق قانون ورود کرده و این ورود ما به دور از حواشی و نگاه‌های غیرقانونی و غیر فنی است.

دادستان عمومی و انقلاب ملایر با بیان اینکه تکلیف شرعی و قانونی ما کمک به ستم‌دیدگان و حفظ حقوق عامه به ویژه در ادارات و نهادها است، افزود: در انجام وظیفه قانونی خود هیچ توجهی به حواشی نخواهیم داشت.

سلگی، وظیفه و رسالت خبرنگاران را اطلاع‌رسانی دقیق و درست به مردم دانست و بر بیان  واقعیت ها با هدف روشنگری و پرهیز از جنجال و حاشیه سازی تاکید کرد.
وی درباره چگونگی انتشار برخی اخبار مرتبط با جرم و جنایت نیز گفت: در دادستانی به دلیل محرمانه بودن اخبار و حفظ حرمت افراد، محدودیت اطلاع‌رسانی داریم و نمی‌توانیم اخبار مجرمانه و جرایم را نشر دهیم، اما در انتشار اخبار بازدارنده هیچ مشکلی وجود ندارد.

دادستان عمومی و انقلاب ملایر با اشاره به محرمانه بودن تحقیقات و اقدامات در دستگاه قضایی به‌ ویژه در دادسراها، ادامه داد: در صورت صدور حکم می‌توانیم توضیحاتی را ارائه دهیم تا برای مردم بازدارنده باشد.

سلگی همچنین کاهش ورودی پرونده‌ها به دادسرا را از اهداف مهم دستگاه قضایی برشمرد و اظهار داشت: ورودی پرونده‌ها به دادسرا به لحاظ مشکلات اقتصادی و درآمدی افزایشی اما متعادل و متعارف است که با توجه به راه‌اندازی ستاد تالیف قلوب در همدان به عنوان نخستین استان کشور، این روند سیر نزولی به خود خواهد گرفت.

وی یادآور شد: این ستاد با ابداع رئیس کل دادگستری استان همدان در کشور پیش‌بینی و راه‌اندازی شد که ۲ کمیته معتذرین و مصلحین زیرمجموعه آن است.

دادستان عمومی و انقلاب ملایر در خصوص دستگیری یکی از مدیران اجرایی شهرستان به اتهام اخذ رشوه نیز گفت: برای نامبرده پرونده قضایی تشکیل و به استان ارسال شده که در حال رسیدگی و طی مراحل قانونی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها