کارگاه آموزش تربیت مربی جمعیت در مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- رییس اداره تبلیغات اسلامی مشهد گفت: کارگاه آموزشی تربیت مربی جمعیت ویژه مبلغان و روحانیون مستقر در روستاهای این استان در مشهد برگزار شد.

حجت الاسلام علی کریم‌پور عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در جهت تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص فرزندآوری و پیر شدن جمعیت ایران به این نتیجه رسیدیم که در حوزه جمعیت مربیانی تربیت شوند و این افراد، دوره‌هایی برای اقشار تاثیرگذار از جمله مداحان، معلمان، طلاب و دیگر صاحبان تریبون برگزار کنند.

وی با بیان این که در هر کلاس ۱۰ نفر حضور دارد افزود: این کارگاه در نوبت صبح و بعداز ظهر امروز برگزار شد. همچنین ویژه مبلغان و مبلغه‌های خواهر نیز فردا برگزار می‌شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی مشهد گفت: باید جامعه را حساس کرد تا خطر پیر شدن جمعیت بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و این موضوع به مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها هم کشیده شود و به عنوان یک فرهنگ مورد توجه قرار گیرد.

رهبر معظم انقلاب به ویژه در سال‌های اخیر، مکرر، بر افزایش جمعیت و مراقبت درخصوص تحدید نسل تاکید کرده‌اند و آخرین بار، در سخنرانی سوم فروردین ماه امسال با هشدار درباره این که اگر موالید در کشور به قدر لازم و کافی نباشد چند سال دیگر نسل جوان کمیاب خواهد شد حفظ جمعیت جوان کشور را یکی از ابزارهای قوت دانستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها