آموزش‌های امدادی در استان اردبیل بیشتر شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل با بیان اینکه مدیریت بحران کار جمعی است، بر لزوم همگانی شدن آموزش‌های امدادی در این استان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا ، فرهاد عبدالعلی‌پور روز پنجشنبه در جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی اظهارکرد: مهم‌ترین کار در بحران‌ها آموزش است تا در مواقع بحرانی بر اساس آموزش‌ها عمل کنیم.

او افزود: باید هر لحظه آماده باشیم تا اگر حادثه‌ای رخ دهد بتوانیم به بهترین شکل ممکن امدادرسانی کنیم.

وی تشریح کرد: بحران کار یک روزه نیست و نمی توان بحران را یک روزه جمع کرد بلکه باید در بحران صبور بوده و با خونسردی امدادرسانی کرد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم در این جلسه گفت: جمعیت هلال احمر استان برای امدادرسانی زمستانی در آمادگی کامل است.

عزت‌الله ضربی با بیان اینکه در طرح امداد و نجات زمستانی هر عضو کارگروه امداد و نجات استان کارها و ماموریت‌های خود را انجام می‌دهد، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر استان از ۲۰ آذر تا ۲۰ اسفند با همه توان در آمادگی کامل بسر می‌برد و آماده خدمات‌رسانی است.

او افزود: در این طرح جمعیت هلال احمر استان با ۱۴ پایگاه ثابت و موقت و حدود ۳۰۰ نفر مشارکت داشته و ۶ هزار و ۶ نفر/ روز مشارکت دارند.

ضربی گفت: ۴۵ دستگاه خودرو امدادی و پشتیبانی آماده عملیات امداد و نجات بوده و سامانه ۱۱۲ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت اطلاعات برای امدادرسانی است.

او همچنین با اشاره به اینکه همه ما یک هدف را دنبال می‌کنیم و تلاش همه ما کمک به انسان‌ها است، ادامه داد: باید قبل از وقوع هر بحرانی اطلاعات و آمار روستاها و مناطق شهری را داشته باشیم تا در مواقع حادثه بر اساس اطلاعات به حادثه‌دیدگان خدمات‌رسانی کنیم.

اردبیل از استان‌های حادثه‌خیز کشور است ، از ۴۳ حوادث طبیعی شناسایی شده در جهان ۳۴ حادثه بطور مستمر در ایران و ۱۷ حادثه نیز در استان اردبیل اتفاق می‌افتد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها