وضعیت کرونا در قم از نارنجی به زرد تغییر کرد

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طبق اعلام جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روز ۶ دی ماه قم وارد منطقه زرد کرونایی می‌شود.

به گزارش پنجشنبه شب روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر در گفت و گویی افزود: محدودیت های منطقه نارنجی تا روز شنبه در قم پا بر جا است.

به دنبال چند ماه وضعیت قرمز و فوق قرمز کرونایی در قم این استان از پانزدهم آذرماه در شرایط نارنجی کرونایی قرار گرفته بود.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها