بزرگ ترین پروژه ساماندهی حاشیه‌نشینی کشور در تبریز اجرا می‌شود

تبریز-ایرنا- مدیر بحران شهرداری تبریز گفت: بزرگ ترین پروژه ساماندهی حاشیه‌نشینی کشور با ۲ هزار واحد مسکونی در شهرک جوانان این شهر اجرا می‌شود.

مسعود حسن نژاد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با گرامیداشت ۵ دی روز ایمنی در برابر زلزله، اظهار داشت: کلان شهر تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران روی گسل خطرناک زلزله کشور است که از این منظر خطرپذیری ساکنان این شهر نیز به مراتب بالا می رود.

وی افزود: طرح یاد شده که با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)  جهت جا به جایی حاشیه نشینان اجرا خواهد شد موثرترین و عظیم ترین پروژه ساماندهی حاشیه نشینی در کشور است.

حسن نژاد با تشریح برنامه ها و اقدامات انجام شده در مراحل چهار گانه مدیریت بحران، گفت: مهمترین موضوع در مدیریت حوادث غیرمترقبه، مدیریت ریسک است که شامل دو بخش پیشگیری و آمادگی است، بنابراین عمده اقدامات این مدیریت در این زمینه بوده است.

وی برگزاری مانور را گام موثری در جهت ارزیابی توان آمادگی و میزان کارایی تجهیزات و منابع انسانی در مواجهه با بلایای طبیعی برشمرد و اضافه کرد: بر همین اساس طی سال های گذشته مدیریت بحران شهرداری تبریز با همکاری سازمان های مربوطه نسبت به برگزاری مانورهای مختلف اقدام کرده است.

شهر ۲ میلیون نفری تبریز افزون بر ۳۸۰ هزار نفر حاشیه نشین دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها