عاملی میلاد حضرت مسیح(ع) را تبریک گفت

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) را به پیروان ادیان الهی به ویژه پیروان ایرانی آیین مسیحیت تبریک گفت و تاکید کرد: سال نوی میلادی برای تمام مردم جهان سالی بهتر و همراه با ریشه‌کنی ویروس کرونا باشد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی،‌ سعیدرضا عاملی با ذکر آیه ای از قرآن در مورد بشارت میلاد حضرت عیسی (ع) افزود: حضرت عیسی (ع) فرزند حضرت مریم(س)- بهترین زنان دوران خود بودند که میلاد ایشان از بزرگترین معجزات الهی و نشانه‌ای از جانب خدا برای نجات و هدایت انسان‌ها بود. آن پیامبر بزرگ الهی به‌ بسط عدالت‌، رحمت، توحید و ارزش‌های والای انسانی تلاش داشت.

عاملی ادامه داد: در قرآن کریم که معجره جاوید پیامبر اسلام(ص) است، از ایشان با رفیع‌ترین و عمیق‌ترین واژه‌ها و یکی از اسوه‌های برتر اخلاقی یاد شده و شایسته است که هر انسان آزاده‌ای این صفات نیکو را در زندگی خود به کار بندد.

عاملی خاطرنشان کرد: نیکی و احسان به مقام مادر، دوری از ظلم، دعوت به خدا پرستی و توحید، روشنگری و تبیین حقایق، وجاهت و آبرومندی در دنیا و آخرت، برخورداری از انصاف و توجه به دیگران و نزدیکی به پروردگار برخی از ویژگی‌های حضرت مسیح(ع) در قرآن است.

وی تصریح کرد: میلاد مسیح (ع) فرصتی برای بازگشت جوامع و تامل انسان‌ها برای صلح و عدالت جهانی است و امروز دنیا نیازمند برقراری این عدالت و رفع ظلم از مظلومان عالم است. امید است سال نوی میلادی برای تمام مردم جهان سالی بهتر و همراه با ریشه‌کنی ویروس کرونا باشد و شاهد آن باشیم که فاصله میان ملت‌های غنی و ضعیف کمتر، قدرت‌های استکباری در جهان محو و صلح در جهان پایدار شود.

به گزارش ایرنا، حضرت عیسی بن مریم(ع) پیامبر بزرگ الهی و اولوالعزم، در روز ۲۵ دسامبر سال اول میلادی، ۶۲۲ سال قبل از هجرت پیامبر بزرگ اسلام(ص)، در بیت لحم واقع در سرزمین فلسطین به دنیا آمد. نام حضرت عیسی(ع) در سیزده سوره قرآن، ۴۵ بار تکرار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش