تاریخ  از ترامپ به عنوان رئیس جمهوری شکست خورده یاد خواهد کرد

تهران- ایرنا- نتایج نظرسنجی اخیر نشان می دهد که بیش از ۵۰ درصد مردم آمریکا بر این باورند که نام دونالد ترامپ در تاریخ با عنوان رئیس جمهوری "شکست خورده" ثبت خواهد شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از شبکه یو اس تودی، در نظرسنجی دانشگاه سافولک وقتی از شرکت کنندگان سوال پرسیده شد که به نظر شما تاریخ چگونه ترامپ را ارزیابی خواهد کرد، بیش از ۵۰ درصد از آنان اظهار کردند که وی به عنوان یک رییس جمهوری "شکست خورده" دیده خواهد شد.

حدود ۳۰ درصد از شرکت کنندگان نیز اظهار کردندکه وی به عنوان یک رییس جمهوری "خوب" یا "بزرگ" مورد قضاوت تاریخ قرار خواهد گرفت و ۱۶ درصد می گویند که وی به عنوان یک رئیس جمهوری "منصف" دیده خواهد شد.

طبق نظرسنجی دانشگاه سافولک جایگاه ترامپ از نگاه احزاب سیاسی متفاوت است و ۸۷ درصد از دموکرات ها گفتند که او به عنوان یک رییس جمهوری "شکست خورده" قضاوت شد و ۶۷ درصد جمهوری خواهان می گویند که او "خوب" یا "عالی" دیده خواهد شد.

با گذشت بیش از یک ماه از اعلام رسمی نتایج انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری و پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات ها، دونالد ترامپ همچنان معتقد است که در انتخابات آمریکا تقلب گسترده ای صورت گرفته و حاضر به پذیرش علنی شکست خود نشده است. با این حال، ناظران بر این باورند که ترامپ عملا شکست را پذیرفته و دستور او برای آغاز فرایند انتقال قدرت هم در همین راستا قابل ارزیابی است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز سه نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد و جو بایدن با کسب ۳۰۶ رای الکترال در مقابل ۲۳۲ رای الکترال دونالد ترامپ برنده انتخابات اعلام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار جهان