۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۷
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 84160451
۰ نفر

برچسب‌ها

افت ۱۰ درجه‌ای دما استان مرکزی را فرا می‌گیرد

اراک - ایرنا - مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: افت ۱۰ درجه‌ای هوا ۲ روز اینده مناطق مختلف این استان را فرا می‌گیرد و نیاز است در این راستا پیش‌آمادگی لازم در بخش‌های مختلف وجود داشته باشد.

«رضا مرادی» عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دمای هوا از فردا (جمعه) روند کاهشی دارد و تا صبح شنبه در مناطق مختلف استان افت محسوس خود را خواهد داشت.

وی بیان کرد: از روز شنبه به‌دلیل پایداری جو و سکون نسبی هوا و وارونگی دما به‌تدریج پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی افزایش پیدا می‌کند که این مهم  از شنبه شب منجر به کاهش کیفیت هوا در اراک و سایر مناطق صنعتی و پر جمعیت استان می‌شود.

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد:  آلودگی هوا و پتانسیل انباشت آلاینده های جوی تا پایان هفته آتی تداوم دارد.

مرادی اظهار داشت: هر چند بررسی آخرین خروجی  الگوهای پیش بینی وضع هوا نشان دهنده کاهش فعالیت سامانه بارشی در استان مرکزی است اما، همچنان در برخی از نقاط استان به‌ویژه نواحی نیمه شمالی استان تا فردا (جمعه) احتمال رگبار برف و در مناطق گرمتر استان برف و باران  دور از انتظار نیست.

وی گفت: فردا (جمعه)  به‌دلیل جابه‌جایی توده‌های هوا سرعت وزش باد در برخی از نقاط استان به‌ویژه در نوار شرق و مناطق شمال استان مرکزی شدید است که می‌تواند در مناطق کوهستانی منجر به کولاک برف شود. 

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: اراک با بیشینه دمای ۱۲ و ۲ دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و محلات با کمینه دمای یک و چهار دهم درجه سانتیگراد زیر صفر سردتری شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

۱۰۹ و چهار دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده که این میزان ۳۴ و ۲ دهم درصد از بارش‌های بلند مدت بیشتر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها