افتتاح و آغاز ساخت ۷۳۰ طرح عمرانی در روستاهای گلستان و چند خبر کوتاه

گنبدکاووس - ایرنا - افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی ۷۳۰ پروژه عمرانی درمناطق روستای گلستان، تغییر وضعیت کرونایی کلاله از نارنجی به زرد و آبرسانی مشترک به چند روستای گالیکش و کلاله از مهمترین اخبار کوتاه روز جمعه استان است.

استاندار گلستان گفت که در روزهای آینده مراسم متمرکز بهره‌برداری یا آغاز عملیات اجرایی ۷۳۰ پروژه عمرانی در مناطق روستایی این استان با اعتبار ۳۷۰ میلیارد ریال برگزار می‌شود که عمده این طرح‌ها در بخش "آسفالت و بهسازی معابر، کانال‌های هدایت آب سطحی، شن ریزی و ایجاد پارک" در روستاها است.

هادی حق شناس افزود: این پروژه‌ها در قالب طرح "هر روستا یک پروژه" اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان و از محل اعتبارات دهیاری‌ها اجرا خواهد شد.

**

فرماندار کلاله گفت که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط شهروندان و بازاریان و کاهش آمار مبتلایان به کرونا، وضعیت شیوع این بیماری در کلاله از نارنجی به زرد تغییر یافت.

محمد ابراهیمی تودرواری همچنین با موفق دانستن طرح شهید سلیمانی در کلاله، افزود: با همکاری بهداشت و درمان، سپاه پاسداران و هلال احمر تاکنون ۲ هزار و ۹۰۰ نفر از مردم شهرستان غربالگری شدند و اجرای این طرح تاثیر بسزایی در کاهش بیماران بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا داشته است.

**

امانگلدی ضمیر فرماندار مراوه‌تپه گفت که با مشارکت بنیاد علوی، کمیته امداد گلستان و نیکوکاران، عملیات گازکشی به ۱۷۷ واحد مسکونی و نیز ساخت ۹۳ واحد سرویس بهداشتی و حمام ویژه خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان تا پایان سالجاری انجام می‌شود.   

**

مدیر آموزش و پرورش کلاله گفت: ۱۳ دانش آموز برتر مسابقه کتابخوانی کشوری اهل این شهرستان مورد تجلیل قرار گرفتند.

جلال الدین تاج‌پور افزود: امسال دبیرخانه جشنواره کشوری کتابخوانی نماز با عنوان "فرمول رفاقت" در کلاله مستقر بود که از مجموع هزار و ۶۰۰ شرکت کننده در این جشنواره، ۶۰ نفر رتبه برتر را کسب کردند.

**

به گفته فرمانداران کلاله و گالیکش با درحال انجام بودن عملیات اجرایی یک طرح آبرسانی مشترک بین ۲ شهرستان در منطقه کوهستانی البرز شرقی "سوار" با استفاده از منابع ملی و نیز حفر ۲ حلقه چاه، ساخت منبع ۱۰۰ متر مکعبی و بازسازی پمپاژ آب این مجتمع آبرسانی، مشکل آب روستاهای "سوار بالا و پایین" در کلاله و "قوشه چشمه" در گالیکش رفع می‌شود.

**

فرمانده انتظامی آق‌قلا از دستگیری عامل خرید و فروش سلاح جنگی در این شهرستان خبر داد و گفت: متهم با یک دستگاه پراید در علی‌آباد کتول قصد فروش سلاح جنگی را داشت که ماموران پس از هماهنگی با پلیس این شهرستان، خودروی مورد نظر را شناسایی کردند.

سرهنگ اکبر سجادی افزود: متهم به محض مشاهده پلیس اقدام به فرار کرد که ماموران در عملیات تعقیب موفق به دستگیری وی شدند و ۲ قبضه کلت جنگی و یک قبضه وینچستر را از خودروی متهم کشف کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها