مبلغان دینی آستارا ایام فاطمیه را در فضای مجازی گرامی می‌دارند

آستارا - ایرنا - سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا گفت: امسال مبلغان دینی به جای حضور در روستاها، برنامه‌های ایام فاطمیه (س) اعم از سخنرانی و مداحی را در فضای مجازی برگزار می کنند و در این رابطه فعالان مجازی و شبکه‌های اجتماعی مشارکت کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی پنجشنبه در کمیته هماهنگی برنامه های ایام فاطمیه در اداره تبلیغات اسلامی آستارا افزود : برگزاری برنامه های این ایام در فضای مجازی زمینه استفاده بیشتر جامعه به ویژه جوانان را فراهم می کند.

وی بیان کرد: فضای عمومی شهر و سردر اداره ها به پارچه ها و پرچم های سیاه مزین شود و دستگاه های اجرایی نظیر شهرداری ها در این رابطه همکاری کنند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا گفت: نقش حضرت زهرا (س) در تاریخ اسلام برجسته و مهم است و مراکز دانشگاهی با برگزاری گفتمان های دینی مجازی، باید سیمای فرهنگی و دینی آن بانوی بزرگ اسلام را بهتر معرفی کنند.

وی گفت: در ایام فاطمیه پنج هزار پرس غذای گرم به نیازمندان آستارا توزیع خواهد شد و خیران با واریز کمک نقدی به شماره حساب ۰۳۳۸۸۴۶۰۹۲۰۰۳ نزد بانک صادرات در این کار خیر مشارکت کنند.

از پنجم تا پانزدهم دی ماه سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) دهه نخست ایام فاطمیه است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، ۸۷ مسجد و ۱۲۸ هیات مذهبی در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و حدود ۱۷ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل می دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها