کمتر از ۴ درصد پرونده‌های قضایی خراسان شمالی معوق است

بجنورد- ایرنا- رییس‌کل دادگستری خراسان شمالی گفت: کمتر از چهار درصد از پرونده‌های قضایی این استان معوق است و تلاش داریم با رسیدگی به همه موارد، تا پایان سال هیچ پرونده معوقی نداشته باشم.

حجت الاسلام اسدالله جعفری روز پنجشنبه در نشست رییس قوه قضاییه با قضات و کارکنان قضایی این استان اظهار داشت: ۱۵۶ شعبه شورای حل اختلاف در استان فعال است و ۱۴۷ نفر از کارکنان این حوزه ایثارگر هستند.
وی با بیان اینکه در اجرای سیاست های قوه قضاییه در دوران تحول، تمام تلاش خود را به کار بسته ایم، گفت: سرکشی از حوزه های قضایی به صورت آشکار و پنهان انجام می شود.  
حجت الاسلام جعفری گفت: مرخصی زندانیان، غربالگری زندانیان و استفاده از پابند الکترونیکی از جمله اقدامات دادگستری خراسان شمالی برای کاهش جمعیت کیفری است.  
وی با اشاره به اینکه ۵۸ درصد از پست های دادگستری خراسان شمالی خالی است، گفت: اکنون ۵۹ درصد از ابلاغ های قضایی در استان به صورت الکترونیکی است و ۶۵ درصد دادرسی ها نیز به صورت الکترونیکی انجام می شود.  
رییس کل دادگستری خراسان شمالی درباره راه اندازی صندوق احسان و نیکوکاری در دادگستری این استان گفت: تا کنون بیش از ۲ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال کمک های مومنانه به این صندوق واریز شده است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه، روز پنجشنبه برای بررسی وضعیت قضایی خراسان شمالی و سازمان های تابعه وارد بجنورد شد که شرکت در نشست شورای اداری و قضایی استان و دیدار با کارکنان قضایی و اداری، اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف، اقشار و اصناف، گروه های جهادی و مدیران و مسوولان استانی به منظور بررسی موضوعات و مسائل مهم استان در حوزه های مختلف از برنامه های سفر یک  روزه وی اعلام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها