۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۹
کد خبرنگار: 2187
کد خبر: 84160386
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش هفت میلیمتری بارندگی کاشمر در سال زراعی ۹۹

مشهد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی کاشمر از افزایش هفت میلیمتری بارندگی در این شهرستان طی سال زراعی ۹۹ خبر داد.

علی اصغرزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون متوسط بارش خراسان رضوی ۳۵ میلیمتر ثبت شده که میزان بارش ثبت ‌شده در ایستگاه کاشمر، هفت میلیمتر بیشتر از متوسط استانی بوده است.

وی ادامه داد: بارش ثبت شده از اول فصل زراعی امسال در کوهسرخ نیز ۷۲ میلیمتر است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۶درصد رشد را نشان می‌دهد و نسبت به دوره آماری بلندمدت ۳۲ درصد افزایش داشته ‌است.

رییس اداره هواشناسی کاشمر گفت: پاییز امسال با ثبت ۴۲ میلی‌متر بارش در کاشمر شاهد افزایش چهار درصدی بارش نسبت به مدت مشابه دوره آماری بلند مدت بودیم اما نسبت به مدت مشابه سال زراعی قبل حدود سه درصدکاهش بارش داشته‌ایم.

اصغرزاده افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های بلند مدت و فصلی که قبل از سال زراعی جدید، در تابستان صادر و اطلاع رسانی شد پیش‌بینی بارش پاییز شهرستان در حد طبیعی و کمتر از طبیعی بود که خوشبختانه با عملکرد سیستم‌های جنوبی و تاثیر مطلوب آن روی شهرستان، بارش در حد طبیعی ثبت شد.

وی اضافه کرد:پیش بینی می‎شود با نفوذ سامانه بارشی بیشترین حد بارش امروز جمعه و شنبه رخ دهد و با ورود این سیستم در منطقه، کاهش محسوس دمای هوا را خواهیم داشت و دمای هوا در شهرستانهای کاشمر، خلیل‌آباد و کوهسرخ به زیر صفر می‌رسد از این رو ضمن توصیه به عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها، خودداری از صعود به ارتفاعات و تنظیم دمای گلخانه‌ها، دامداری‌ها و مرغداری‌ها و اماکنی که نسبت به تغییرات دما آسیب پذیرند باید در این خصوص مدیریت کافی صورت پذیرد.

کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها