نگارش چهار هزار مقاله با موضوع شهدا و شهادت در یزد آغاز شد

یزد- ایرنا - رییس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه الغدیر یزد گفت: به مناسبت برگزاری دومین کنگره چهار هزار شهید استان در اوایل اسفند ماه ۱۳۹۹ ، فعالیت دانش‌آموزان برای تهیه همین تعداد مقاله با موضوع شهید و شهادت آغاز شد.

حجت‌الاسلام حمید قطبی عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در  اجرای این طرح  فرهنگی و ادبی، هر دانش‌آموز به دلخواه یک شهید را انتخاب و با بررسی زندگی‌نامه نسبت به تهیه مقاله و ارایه آن به عموم علاقه‌مندان اقدام می کند.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم به خصوص نسل جوان، آشنایی آینده‌سازان با شهدای والامقام انقلاب‌ اسلامی در دوران هشت‌سال دفاع مقدس، مقابله با تهدید نرم دشمنان و زنده نگه داشتن یاد و خاطره اسوه‌های ایثار جزو اهداف طرح یادشده است .

این مسوول خاطرنشان کرد: برای انجام این طرح که با همکاری آموزش و پرورش و فرهنگیان پیگیری می‌شود، تاکنون تمامی اقدام‌های لازم در یک برنامه مشخص به مرور زمان انجام شد که این کار نقش مهمی در دمیدن روح فداکاری در راه خدا در بین دانش‌آموزان دارد.

به گفته قطبی، اگر نسل جوان با فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بیشتر آشنا شود و در مسیر آن حرکت کند ، توطئه‌های فرهنگی استکبار به خصوص در فضای مجازی خنثی می‌شود و یاد شهدا همواره زینت‌بخش محافل علمی و فرهنگی جامعه اسلامی است.

همچنین فرمانده سپاه الغدیر یزد ۲۳ آذرماه امسال به ایرنا گفته بود: ۴۰ عنوان برنامه فرهنگی، ورزشی، رفاهی و حمایتی در چارچوب کنگره چهار هزار شهید استان ،تدوین و پیش‌بینی شد و با توجه به احتمال ادامه شیوع ویروس کرونا تا آن موقع برنامه ها با رعایت کامل مقررات بهداشتی اجرا می‌شود.

سرتیپ رضا پورشمسی با بیان اینکه در این راستا ۲۲ کمیته تشکیل شد و هدف از برگزاری کنگره ، تبیین ارزش‌های انقلاب  و انتقال آن به نسل جوان است، افزود: پیگیری انجام چهار هزار ازدواج، همین تعداد صلح و سازش در پرونده‌های دعاوی ، چهار هزار معاینه رایگان بیماران و تامین هزینه همین تعداد نسخه دارو مورد نیاز بیماران خاص اهم برنامه‌هاست.

وی ادامه داد: اهدای چهار هزار سری جهیزیه به زوج‌های نیازمند، تهیه و توزیع همین تعداد بسته کمک‌ معیشتی ویژه نیازمندان و تحت پوشش قراردادن چهار هزار یتیم از دیگر اقدام‌های حمایتی است که با پیگیری اعضای کنگره و همراهی مردم فداکار اقدام می شود.

همچنین استاندار یزد ۲۹ اردیبهشت‌ماه امسال در نشستی که برای برگزاری کنگره یادشده  تشکیل شد، گفته بود: تبیین و بازنمایی افکار و راه شهیدان در کنگره و یادمان‌ها گره‌گشا بسیاری از مشکلات جامعه است و برای تحقق آن به یک فعالیت جدی نیاز است.

محمدعلی طالبی با اشاره به اینکه هرچه از زمان دفاع‌مقدس می‌گذرد، مردم به خصوص جوانان بیشتر به شناخت اهداف و سیره شهیدان نیاز دارند، افزود: در شرایط کنونی انقلاب بیش از گذشته جامعه و نسل جوان نیازمند افکار شهیدان دفاع مقدس است و برگزاری کنگره نقش مهمی در رسیدن به اهداف متعالی نظام دارد. 

حدود ۱۰۰ هزار دانش‌آموز دختر و پسر مدارس استان در بسیج دانش‌آموزی عضو هستند که سالانه بر اساس ماموریت‌ها با این نهاد همکاری دارند.

این استان با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت حدود چهار هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است.

  مجموع جمعیت دانش آموزی استان که در ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی به دلیل شیوع کرونا در فضای مجازی تحصیل می کنند، ۲۷۰ هزار نفر است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها