طرح توسعه موقوفه دارالشفا در مشهد به بهره برداری رسید

مشهد-ایرنا- طرح توسعه موقوفه دارالشفا امام صادق (ع) روز پنجشنبه با هدف عمل به نیات واقفان در مشهد افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، استاد برجسته حوزه علمیه خراسان در این آیین با ابراز خشنودی از بهره برداری این طرح موقوفه ای برای خدمت به مردم گفت: خدمت تنها در خدمت به اولیا الله خلاصه نمی‌شود بلکه برای همه عموم مردم است،بنابراین گاهی خدمت به خلق در قالب خدمات علمی، کمکهای مالی و فعالیتهای فیزیکی می‌تواند تبلور یابد.

آیت الله شیخ مصطفی اشرفی شاهرودی ادامه داد: یکی از اقداماتی که مراجع عظام به آن اهتمام ویژه و جدی داشته‌اند خدمت به مردم بوده است و هر کسی بتواند به هر صورتی خدمت کند از کمک مالی گرفته تا ساخت مکان یا ارشاد و راهنمایی اگر همراه با نیت خدایی انجام دهد، به طور قطع طبق آنچه که خدا در قرآن وعده داده است، جزای خیر خواهد گرفت.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی نیز در این آیین گفت: طرح توسعه بخش دندانپزشکی موقوفه دارالشفا امام صادق (ع) با هدف خدمت رسانی به قشرهای جامعه به ویژه روحانیان و طلاب اجرا شده است.

حجت الاسلام احمد محمدزاده افزود: این موقوفه چند سالی از مسیر نیات اصلی واقفان که خدمت به طلاب بوده است فاصله گرفته بود که با اهتمام متولی این موقوفه و تدابیر ایشان اکنون مسیر اصلی خود را طی می‌کند.

تولیت موقوفه دارالشفا امام صادق (ع) نیز در این آیین گفت: در سال ۱۳۶۲ پدرم مرحوم حاج حسن حسینی فقیه  این دارالشفاء را با مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع با هدف خدمت رسانی به مردم به ویژه حوزویان تاسیس کرد و در کنار آن نیز ۶ هزار متر زمین برای ساخت بیمارستان در نظر گرفت که تاکنون این بخش به بهره برداری نرسیده بود.

حجت الاسلام سید محسن حسینی فقیه با اشاره به ارائه خدمات مختلف درمانی در این دارالشفا افزود: این مجموعه علاوه بر خدمت رسانی‌های  متعدد  از بزرگترین مراکز دیالیز شرق کشور نیز به شمار می‌رود.

وی در خصوص انعقاد تفاهم نامه برای استفاده ویژه روحانیان از خدمات این دارالشفا گفت: با توجه به اینکه این مهم جزو نیات اصلی واقفان بوده است، تلاش شد تا نیت آنان محقق شود بنابراین در این زمینه از راهنمایی‌های دو عالم بزرگ آیت الله اشرفی شاهرودی و آیت الله سیدان بهره مند شدیم.

تولیت موقوفه دارالشفا امام صادق (ع) ادامه داد: در طرح توسعه این دارالشفا از بخش دندانپزشکی در هفت واحد، طرح زیباسازی محوطه، خرید ۵۰ دستگاه دیالیز فعال و ۱۲ تخت دیالیز، تجهیز آزمایشگاه و ارایه خدمات طب سنتی و خدمات رایگان حوزه دیالیز بهره برداری شد.

به گزارش ایرنا، در پایان این آیین از چهار پرستار نمونه در دارالشفا امام صادق (ع) قدردانی و تفاهم‌نامه همکاری بین دارالشفا و حوزه علمیه خراسان به منظور ارائه خدمات درمانی به طلاب و حوزویان با هدف اجرای نیت واقف منعقد شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها