حال ۳۳ بیمار کرونایی در قم وخیم است

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت: در حال حاضر ۱۴۷ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری هستند که حال ۳۳ تَن از آنها وخیم است.

به گزارش عصر پنج شنبه دانشگاه روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر اظهار داشت: در شبانه روز منتهی به چهارم دی ماه ۲۵ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی  با اشاره به اشاره به بسترنی شدن ۱۹ تَن در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان افزود: ۲۸ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند نیز ترخیص شدند.

رئیس علوم پزشکی قم همچنین بیان کرد: طی یک روز گذشته هیچ یک از بیمارانی که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را از دست ندادند.

پس از اینکه در ۲۴ ساعت منتهی به دوم دی ماه آمار جانباختگان ناشی از کرونا در قم صفر اعلام شد این دومین روزی است که این استان پس از ماه ها قرار داشتن در وضعیت قرمز و فوق قرمز و نارنجی روز بدون فوتی کرونایی را سپری می کند.

قم از نیمه آذرماه در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته و با توجه به کاهش قابل توجه تعداد بستری ها و مبتلایان در آستانه شرایط زرد کرونایی قرار دارد.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها