بارندگی‌های کرمانشاه بیش از ۲۲ درصد رشد داشته است

کرمانشاه- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه گفت: باتوجه به بارش‌های روز گذشته، میانگین بارندگی در استان طی سه ماه و سه روز سپری شده از فصل زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۲ درصد رشد داشته است.

علی محمد زوراوند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به بارش های روز گذشته استان که حدود ۶ میلی متر بود، میانگین بارش های سال زراعی جاری به ۱۶۶.۴ میلی متر رسید.

وی ادامه داد: این مقدار بارش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۱۳۶ میلی متر بوده بیش از ۲۲ درصد و نسبت به دوره بلندمدت نیز ۱۳ درصد رشد نشان می دهد.

زوراوند با بیان اینکه بیشترین بارش سامانه اخیر از پاوه با ۱۲ میلی متر، ماهیدشت ۱۱ و روانسر ۱۰ میلی متر گزارش شد، افزود: کمترین بارش ها نیز از کنگاور، حمیل و سومار بود که کمتر از ۲ میلی متر بارش داشتند.

معاون اداره کل هواشناسی استان در عین حال میانگین بارش شهر کرمانشاه را پنج و نیم میلی متر ذکر کرد و گفت: با این بارش ها میانگین بارندگی مرکز استان در سال زراعی جاری به ۱۸۳.۵ میلی متر رسید.

وی با بیان اینکه بارندگی کرمانشاه نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد کاهش داشته است، گفت: با این حال بارش ها نسبت به دوره بلندمدت با رشد ۳۷ درصدی روبرو بوده است.

زوراوند در پایان و با بیان اینکه تا فردا صبح در برخی نقاط شاهد بارش های پراکنده باران در برخی شهرها و همچنین برف در ارتفاعات و نقاط سردسیر خواهیم بود، گفت: با عبور این موج تا روز چهارشنبه هفته آینده پدیده جوی قابل ملاحظه ای جز افزایش ابر در اواسط هفته نخواهیم داشت.

سرخط اخبار استان‌ها